google-applein-rcs-inadinin-kirilacagi-tarihi-agzindan-kacirdi-xiROWXuL.jpg

Google, Apple’ın RCS inadının kırılacağı tarihi “ağzından kaçırdı”

Google, yeni “Google Mesajlar” sayfasında, Apple’ın bu sonbaharda iPhone’lar için Varlıklı İrtibat Hizmetleri (RCS) dayanağını sunacağını sav eden bir kısmı kısaca gösterdi. Bu da iPhone üreticisinin yaklaşan iOS 18 güncellemesinde RCS dayanağını sunacağı söylentisine yol açtı.

Sayfada RCS’nin yararları hakkında detaylar yer alıyordu. Bu kısımlardan birinde “Herkes için daha düzgün mesajlaşma” alt başlığı altında “yakında iOS’ta” etiketi yer alıyordu.

Bu bilgi şu anda sayfada görünmüyor, lakin araştırmacılar Apple’ın iOS’ta RCS’yi desteklemesiyle ilgili metnin hala sayfanın kaynak kodunda olduğunu doğruladı. Pekala açıklamada ne yazıyordu?

Sayfada tam olarak, “Apple, RCS’yi 2024 sonbaharında benimseyeceğini açıkladı. Bu gerçekleştiğinde, herkes için daha uygun bir iletileşme tecrübesi mümkün olacak” açıklaması yer alıyordu.

RCS iOS’a ne vakit geliyor?

Bu açıklama muhtemelen, Google’ın yakında yapacağı resmi bir duyurunun ön çalışmasıydı ve şimdilik erken olduğu için sayfadan kaldırıldı. Lakin çok yakın gelecekte, Apple’ın RCS dayanağını hayata geçirdiğini duyarsak şaşırmayalım.

Geçtiğimiz Kasım ayında Apple, RCS dayanağı eklemek için çalıştığını doğrulamıştı. Şirket o vakit bir vakit çizelgesi belirtmemiş, fakat uyumluluğun “gelecek yıl” geleceğini söylemişti.

Comments are closed.