oyuncularin-en-cok-tercih-ettigi-isletim-sistemi-belirli-oldu-6RjvcBGJ.webp

Oyuncuların en çok tercih ettiği işletim sistemi belirli oldu

Steam, sistemli olarak gerçekleştirdiği donanım ve yazılım anketlerinin sonuçlarını paylaştı. Sonuçlar şubat ayını kapsıyor ve oyuncuların hangi işletim sistemlerini ve grafik kartlarını kullandığı üzere ayrıntılarla ilgili bilgi sahibi olmamızı sağlıyor. Pekala an itibariyle Steam’de en tanınan Windows sürümleri hangileri? İşte en tanınan işletim sistemleri!

En çok kullanılan işletim sistemleri – Şubat 2024

Steam, şubat ayının en çok kullanılan işletim sistemlerini paylaştı. Buna nazaran geçen yıllarda çıkış yapan Windows 11 son devirde aldığı güncellemelerle daha yeterli bir kullanıcı tecrübesi sunsa da hala en çok tercih edilen sürüm değil. Sürüm, geçen ay yüzde 2,28’lik bir düşüş yaşadı ve kullanım oranlarında yüzde 41,96 düzeylerine kadar geriledi.

Pastadaki en büyük hissenin sahibi Windows 10 ise geçen ay kritik bir artış yaşadı. Çünkü işletim sistemi ocak ayına kıyasla yüzde 2,76’lık bir artış yaşadı ve pazar hissesinde ise yüzde 54,19’lara kadar çıktı. Bununla birlikte bir periyoda damga vuran ve son dönemde güncelleme takviyesini kaybeden Windows 7 de geçen ay yüzde 0,02’lik bir düşüşle pastadan yüzde 0,57’lik bir hisse aldı.

Windows 11 sistem gereksinimleri

İşlemci: 1 gigahertz (GHz) ya da daha süratli, 2 yahut daha fazla çekirdekli, uyumlu bir 64 bit işlemci ya da Çip Üzerinde Sistem (SoC)
RAM: 4 gigabayt (GB)
Depolama: 64 GB ya da daha büyük depolama cihazı
Sistem üretici yazılımı: UEFI, İnançlı Önyükleme özellikli
TPM: Güvenilir Platform Modülü (TPM) sürüm 2.0
Grafik kartı: WDDM 2.0 şoförüyle DirectX 12 yahut üzeri ile uyumlu
Ekran: Diyagonal olarak 9 inçten daha büyük olan yüksek çözünürlüklü (720p) ekran, renk kanalı başına 8 bit
İnternet irtibatı ve Microsoft hesapları: Windows 11 Home sürümünde, birinci kullanımda aygıt kurulumunu tamamlamak için internet teması ve bir Microsoft hesabı gerekir. Tüm Windows 11 sürümlerinde güncelleştirmeleri yapmak ve birtakım özellikleri indirip bunlardan yararlanmak için internet teması gerekir.

Peki siz bu bahis hakkında ne düşünüyorsunuz? Siz hangi sürümü tercih ediyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlar kısmından bizlerle paylaşmayı unutmayın!

Comments are closed.