orta-segment-karisacak-galaxy-f55-ozellikleri-sizdi-ivH6Patk.webp

Orta segment karışacak! Galaxy F55 özellikleri sızdı

Akıllı telefon kataloğunu genişleten Samsung, yakında Galaxy F55 isimli modelini tanıtmaya hazırlanıyor. Geçen ay marka, bu aygıt üzerinde çalıştığını doğrulamıştı. Bugün ise kritik bir gelişme yaşandı. O denli ki Samsung Galaxy F55 özellikleri ortaya çıktı.

Samsung Galaxy F55 özellikleri ortaya çıktı

Samsung Galaxy F55 ile ilgili son gelen bilgilere nazaran aygıt, 6.7 inç boyutunda Super AMOLED ekranla gelecek. Bu ekran, Full HD+ çözünürlüğe sahip olacak. Qualcomm Snapdragon 7 Gen 1 işlemcisinden güç alacak akıllı telefon, 8 GB RAM‘e yer verecek.

50 Megapiksel ön kameraya yer verecek akıllı telefonun art kasasında ise üçlü heyetim bulunacak. Bu kurulumsa 50 Megapiksel ana + 8 Megapiksel ultra geniş açı + 2 Megapiksel makro kameralardan oluşacak.

Android 14 tabanlı One UI 6.1 üzerinde çalışacak Samsung Galaxy F55, 45W süratli şarjdan beslenen 5000mAh‘lik bataryadan güç çekecek. Son olarak aygıtın 5G, Wi-Fi 6, Bluetooth 5.2 ilişkiyi destekleyeceği de argümanlar ortasında.

Beklenen Samsung Galaxy F55 özellikleri şu biçimde sıralandı;

Özellik Değer
Ekran 6.7 inç – Harika AMOLED
Full HD+ çözünürlük
İşlemci Qualcomm Snapdragon 7 Gen 1
RAM 8 GB
Arka Kamera 50 Megapiksel ana kamera
8 Megapiksel ultra geniş açı kamera
2 Megapiksel makro kamera
Ön Kamera 50 Megapiksel
Bağlantı 5G, Wi-Fi 6, Bluetooth 5.2
İşletim Sistemi Android 14 tabanlı One UI 6.1
Batarya 5000mAh, 45W süratli şarj
Diğer Özellikler Ekran altı parmak izi tarayıcı

Samsung Galaxy F55 modelinin ne vakit tanıtılacağı şimdilik belirsizliğini koruyor. Bu noktada kestirimler, önümüzdeki haftaları gösteriyor.

Comments are closed.