applea-imessage-uzerinden-agir-suclama-ilgileri-yikiyor-1nEl2188.jpg

Apple’a iMessage Üzerinden Ağır Suçlama: İlgileri Yıkıyor!

Apple’ın iPhone kullanıcılarına sunduğu en büyük nimetlerden olan iMessage, birbirinden farklı uygulamalara da dayanak verdiğinden çok sayıda multimedya transferini destekliyor. Ayrıyeten kesintisiz ve akıcı bir iletileşme tecrübesi sunması da kendisini daha da göz önüne çıkarıyor.

Android modellerinde RCS desteği gelmediği sürece standart iletileşme uygulamalarında benzerini görmemiz güç görünüyor. Çünkü Apple bu özelliği paylaşmadığı üzere, iMessage gönderileriyle SMS gönderilerini farklı renklerde göstererek kimin iPhone kullanıp kullanmadığını belirtiyor.

ABD Senato Üyesi Elizabeth Warren, durumdan pek mutlu değil.

Bilmeyenler için Apple, iMessage ile gönderilen bildirileri mavi, SMS ile gönderilenleri de yeşil baloncuklarda gösteriyor. Doğal tek fark renk değil. RCS dayanağı olmadığından SMS gönderilerinde iletinin gönderilmesine yahut iletiye verilen yansılara yönelik geri bildirimler alınamıyor.

Elizabeth Warren da bu sebeple iMessage’ın ilişkileri yıktığını, iPhone kullanmayan şahısların küme bildirilerinin dışında bırakıldığını söyledi. Spor kümelerinden tatil planı için açılan kümelere kadar pek çok kategoriden bahseden Warren, bunu Apple’ın pazarda tekelliğini koruyabilmek için yaptığı uygunsuz bir strateji olduğunu söyledi.

Warren, Apple’ın tekelliğini yıkmanın tam vakti olduğunu söyleyerek X görüntüsündeki kelamlarını sonlandırdı.

Warren’ın daha evvelki açıklamalarından ve atılımlarından ötürü çok sayıda insan, bu görüntüyü saçma buldu ve Warren’ı elle tutulur bir şey yapmaya davet etti. Siz ne düşünüyorsunuz?

Comments are closed.