oppo-reno-12-vivo-s19-huawei-nova-13-ve-honor-200-modelleri-haziranda-tanitilacak-LS2OVrJK.jpg

Oppo Reno 12, vivo S19, Huawei Nova 13 ve Honor 200 Modelleri Haziran’da Tanıtılacak

Son vakitlerde kulislerde dolaşan argümanlar, Oppo Reno 12 serisinin önümüzdeki ay tanıtılacağı ve satışa çıkacağı istikametindeydi. Öte yandan daha evvel de isabetli paylaşımlarıyla dikkat çeken teknoloji muhbiri Digital Chat Station, Reno 12 serisinin Haziran 2024’te tanıtılacağını tez etti. Muhbirin tezleri bu kadarla da kalmadı. 

Ortaya atılan yeni sav doğruysa haziran ayında Çinli üreticiler ortasında çok önemli bir orta düzey akıllı telefon rekabeti göreceğiz. Çünkü önümüzdeki Oppo Reno 12 serisi dışında vivo S19 serisi, Huawei Nova 13 serisi ve Honor 200 serisi de tanıtılacak olan modeller ortasında yer alıyor. Yani Haziran ayı epeyce hareketli olacak. 

Yeni telefonların özellikleri şimdi bilinmiyor

Yeni telefonlardan Honor 200 Lite’ın daha evvel TDRA sertifikasyon sitesinde karşımıza çıkmış olması, telefonun tanıtımına çok fazla bir vakit kalmadığını gösteriyor. Özellikleri bilinmeyen aygıtın ismindeki Lite tabiri ise daha bütçe dostu bir versiyon olacağına işaret ediyor. 

Oppo Reno 12 serisinin ise yapay zekâ özellikleriyle geleceği ve bir periskop telefoto kamerası barındıracağı tabir ediliyor. Serinin en üst modelinde ise Snapdragon 8 Gen 2 ya da amiral gemisi modellerde gördüğümüz Snapdragon 8 Gen 3 bulunabileceği tabir ediliyor. 

Öte yandan aygıt özellikleri hakkındaki bu bilgiler büyük oranda spekülasyonlara dayanıyor ve resmî tanıtımlar gerçekleştirilmeden evvel bu tıp bilgilere bir ölçü kuşkuyla yaklaşmak gerekiyor. 

Comments are closed.