oled-ekranli-ipad-pro-icin-kritik-gelisme-gesEjjLR.jpg

OLED ekranlı iPad Pro için kritik gelişme!

En son Ekim 2022‘de yeni iPad çıkaran Apple‘ın son birkaç aydır yeni iPad modelleri üzerinde çalıştığı savları ortada dolaşıyor. İki yılın akabinde eser gamını yenilemesi beklenen şirketin yeni iPad Pro modellerinde OLED ekrana yer vererek kıymetli bir yenilik sunacağı bekleniyordu. Son olarak bununla ilgili değerli bir gelişme yaşandı. Buna nazaran geri sayımın başladığını söyleyebiliriz.

OLED ekranlı iPad Pro, iPadOS 17.5 Beta sürümünde ortaya çıktı!

Apple‘ın yaklaşmakta olan yeni iPad ve iPad Pro modellerinde birinci sefer OLED ekran teknolojisini kullanacağına dair söylentiler vardı. Lakin bu tezlere karşı çıkan görüşler de mevcuttu. Son gelişmelere nazaran iPadOS 17.5 Beta güncellemesinde bulunan kod satırları, OLED ekran söylentilerini güçlendirdi.

Son güncellemenin kaynak kodlarında yeni iPad Pro‘nun seleflerinden farklı, daha gelişmiş bir ekran teknolojisine sahip olacağı belirtiliyor. Bu ekran teknolojisi ise kestirim edebileceğiniz üzere OLED panel. Kod satırlarında standart iPad ile ilgili bir bilgi ne yazık ki mevcut değil.

Kod satırlarına nazaran yeni iPad Pro için dört farklı seçenek sunulması bekleniyor. Bu modellerin farklılaşmasının ise ekran boyutları (11 inç ve 12.9 inç) ve irtibat cinsleri (Wi-Fi ve Hücresel) açısından olacağı söyleniyor.

Daha evvel sızan bilgilere nazaran yeni iPad Pro modelleri için ekran üretimi konusunda iki büyük firma devreye giriyor. 12,9 inç boyutundaki ekranların üretimi LG tarafından yapılacakken, 11 inç boyutundaki ekranlar ise hem Samsung hem de LG tarafından üretilecek.

Apple‘ın yeni iPad modellerini ne vakit tanıtacağına dair resmi bir tarih açıklanmadı. Lakin önümüzde çok da uzun bir müddet kalmadığı argüman ediliyor.

Comments are closed.