facebook-messenger-album-olusturma-dahil-bircok-yeni-ozelligi-duyurdu-jbbXx9jQ.jpg

Facebook Messenger albüm oluşturma dahil birçok yeni özelliği duyurdu

Meta, Facebook Messenger kullanıcılarına sohbetlerde paylaşılan albüm oluşturma, yüksek çözünürlüklü HD fotoğraflar gönderme ve 100MB’a kadar büyük evraklar paylaşma özelliği sundu. Bu yeni özellikler, bilhassa Google Drive üzere hizmetler aracılığıyla HD fotoğraflar paylaşan yahut albümler oluşturan kullanıcıları amaç alıyor. Pekala nasıl kullanılacak?

Facebook Messenger albüm oluşturma, HD Fotoğraf ve büyük belge paylaşıma özelliği

Artık kullanıcılar, Facebook Messenger sohbetlerinde paylaşılan fotoğrafları listeleyebilir ve bunları albümlerde düzenleyebilir. Örneğin, bir tatilin fotoğrafları yahut büyükannenin 80. doğum günü kutlaması üzere özel anları küme sohbetlerinde albüm olarak oluşturabilir.

Bir albüm oluşturmak için, sohbetteki “+” butonundan birden fazla fotoğraf seçip “albüm oluştur” seçeneğine tıklamak kâfi. HD fotoğraf paylaşım özelliği sayesinde, kullanıcılar artık sohbet kısmından seçtikleri bir resmi “HD” seçeneği ile gönderebilir.

Facebook Messenger ayrıyeten, Word, PDF, Excel ve zip belgelerini direkt sohbetlerde gönderme imkanı da sunuyor. Kullanıcılar, bu süreci sohbetlerindeki “+” butonuna tıklayarak gerçekleştirebilirler. Yeni özellikler ortasında, kullanıcıların uygulamada birbirleriyle sohbet etmeye başlamak için isim yahut numara yazmak yerine QR kodu tarama seçeneği de bulunuyor.

Bu yeni özellikler, Facebook Messenger kullanıcılarının irtibat tecrübesini zenginleştiriyor ve uygulamayı daha işlevsel hale getiriyor. Fotoğrafları organize etmek, yüksek kalitede paylaşımlar yapmak ve büyük evrakları kolay kolay göndermek, Messenger’ı daha tesirli bir bağlantı aracı yapacak.

Peki siz Facebook Messenger’ın yeni özelliklerini beğendiniz mi? Bu özellikler, öteki iletileşme hizmetleri ortasında Messenger’ı öne çıkaracak mı? Görüşlerinizi aşağıdaki yorumlar kısmına yazabilirsiniz.

Comments are closed.