nintendo-gamescom-2024-aktifligine-katilmayacak-ZfvbO2n9.jpg

Nintendo, Gamescom 2024 Aktifliğine Katılmayacak

 
El konsolları ile birlikte ön plana çıkan ve tıpkı vakitte konsol özel oyunlarıyla kullanıcıları çeken Nintendo, Gamescom 2024 aktifliğine katılmayacağını bildirdi. Alman yayın organı Games Wirtschaft’a yapılan açıklamada şirketin bir sözcüsü, bu yazki aktiflikte iştirakçi olmayacaklarını belirtti.
 
Nintendo bu yıl Gamescom’u es geçecek
 
 
 
Gamescom 2024 organizatörleri, 21-25 Ağustos tarihleri ortasında Almanya’nın Köln kentinde gerçekleşmesi planlanan fuarın iştirakçi listesini şimdi açıklamadı. Bildiğiniz üzere Nintendo geçen yılki Gamescom’a iştirakçi olarak dahil oldu. VGC kaynaklarına nazaran şirket, aktifliği kapalı kapılar arkasında Switch 2’nin teknoloji demolarını göstermek için de kullandı.
 
Şubat ayında Nintendo’nun yeni kuşak konsolunun çıkışının 2024’ten 2025’in başlarına kadar ertelediği bildirildi. Bir yayın kaynağı, aygıtın daha güçlü birinci taraf yazılım hazırlayabilmek emeliyle ertelemenin yapıldığını öne sürerken, öbürleri bu atılımın potansiyel donanım tedarik meselelerinden kaçınmak için yapıldığını tez etti.
 

Öte yandan Nintendo, 3DS ve Wii U için mevcut olan eShop hizmetlerine Mart 2023 tarihinde son verdi. Artık ise çevrimiçi özelliklerin bu aygıtlarda olmadığını aktarabiliriz. Bu aygıtlardaki oyunlar artık sadece çevrimdışı olarak oynanabiliyor. Başka taraftan Pokémon Bank ve Poké Transporter oyunlarının sunucuları hala açık durumda.

Comments are closed.