microsoft-xboxin-en-kiymetli-ozelligini-webe-getiriyor-mqb95eaW.jpg

Microsoft, Xbox’ın en kıymetli özelliğini Web’e getiriyor!

Microsoft, Xbox Cloud Gaming kullanıcılarını heyecanlandıran bir yeniliği duyurdu: Xbox denetim panelinin yeni bir web arayüzü. Bu yenilik, kullanıcıların artık yalnızca Xbox masaüstü ve taşınabilir uygulamalarını kullanmak yerine, bir web tarayıcısı aracılığıyla arkadaşlarıyla parti sohbetlerine katılabilmelerini sağlıyor. İşte ayrıntılar…

Microsoft, Xbox Cloud Gaming’i Web’e taşıyor: Parti sohbeti ve daha fazlası geliyor

Yenilenen web arayüzü, Xbox arkadaşlarını bulma ve yönetme, mesaj gönderme, kullanıcı profillerini ve muvaffakiyetlerini görüntüleme ve hatta bildirimlere erişim üzere özellikleri de içeriyor. Bu arayüz birinci olarak Xbox Insider programındaki kullanıcılarla test edilecek ve akabinde tüm Xbox Cloud Gaming kullanıcılarına sunulacak.

Yeni arayüz, Xbox konsol ana ekranının kullanıcı arayüzünden esinlenmiş ve bu sayede, Xbox Cloud Gaming’in daha da kullanışlı hale gelmesi bekleniyor. Bilhassa, bir Xbox bulut oyununu başlattıktan sonra erişilebilen birçok fonksiyonun, artık web üzerinden parti sohbeti başlatılarak oyun oturumları ortasında devam ettirilebilmesi, oyuncular için büyük bir kolaylık sunuyor.

Xbox Cloud Gaming arayüzünün birçok, akıllı TV’lerde ve Meta’nın Quest VR‘ında da kullanılabilir olacak. Ancak, Xbox parti sohbeti özelliği şimdi akıllı TV’lerde kullanıma sunulmamış. Microsoft ayrıyeten, PC oyuncuları için Xbox uygulamasında yeni oyun merkezleri başlatıyor.

Bu merkezler, oyuncuların oyun ilerlemelerini takip etmelerini, eklentilere erişmelerini ve geliştiricilerden haberleri Xbox uygulaması içinde alabilmelerini sağlayacak. Xbox Nisan konsol güncellemesi de tüm konsollarda yayınlanmaya başlıyor.

Bu güncelleme, Discord ses panosunu sessize alma seçeneği, OneDrive oyun yakalama depolama alanı için bildirimler ve Xbox konsolunda oyun yahut uygulama yüklemeyi kısıtlama seçenekleri üzere yeni özellikler içeriyor.

Peki siz bu yeniliği beğendiniz mi? Görüşlerinizi aşağıdaki yorumlar kısmına yazabilirsiniz.

Comments are closed.