microsoft-edge-ikincil-arama-cubugunu-getiriyor-f8AsgSZv.jpg

Microsoft Edge ikincil arama çubuğunu getiriyor!

Microsoft‘un internet tarayıcısı Edge yeni bir bilhassa daha kullanıcılarının karşısına çıkmaya hazırlanıyor. Savlara nazaran Microsoft, Edge’in adres çubuğunun yanına ikinci bir arama kutusunu daha eklemeyi planlıyor.

Microsoft Edge içerisine eklenen yeni arama çubuğu ne işe yarayacak?

Windows’un varsayılan tarayıcısı Microsoft Edge yeni bir özelliği daha bünyesine atıyor. Firefox gibisi ikinci arama çubuğunu adres çubuğunun yanına eklemeye hazırlanan Edge, kullanıcılarına daha kolay kullanım sunmayı amaçlıyor. Pekala bu ikinci arama çubuğu ne iş yapıyor.

İlk bakışta herkesin aklına iki farklı url girebileceği geliyor. Fakat açıklamalara nazaran Microsoft Edge bünyesine eklenen yeni arama çubuğuna url girilmeyecek. Google ve Bing gibi motorlarda arama yapmak için kullanılabilecek olan ikinci arama çubuğu, tıpkı arama motorlarında olduğu üzere alt kısımda önerilen aramaları sunacak. Bu tekliflere tıkladığınızda yeni sekmede istediğiniz sayfa açılmış olacak.

Microsoft’un attığı bu adım birçok kullanıcıya gereksiz gelse de verimliliği artırma manasında ileriye gerçek atılmış kıymetli bir adımdır. Kullanıcıların görüntüledikleri ekrandan ayrılmadan arama yapmalarına imkan sağlayan bu özellik, dikkat dağıtıcı ögeleri da en aza indirmiş oluyor. Yani asıl hedef ana misyonunuzdan uzaklaşmamak.

Biz Edge’e eklenen bu yeni özelliği beğendik. Hala kullanıcı sayısı öteki tarayıcılar kadar fazla olmasa da Edge’in özellikleri hakikaten kullanışlı. Siz Microsoft Edge tarayıcının ikinci arama çubuğu özelliğini nasıl buldunuz? Görüşlerinizi yorumlara bekliyoruz.

Comments are closed.