meta-ai-whatsappta-manzara-olusturmaya-musaade-verecek-2XIxGBsU.jpg

Meta AI, WhatsApp’ta Manzara Oluşturmaya Müsaade Verecek

Sosyal medya dünyasının bir numarası Meta, geçtiğimiz gün prestijiyle yeni bir devir başlattı. Şirket, Meta AI olarak isimlendirdiği üretken yapay zekâsını Facebook, Instagram, WhatsApp ve Messenger üzere tüm hizmetlerine ulaştırdı. Birinci evrede ABD’de kullanıma açılan yapay zekâ, yakın bir gelecekte küresel olarak kullanılabilecek.

Meta AI, ChatGPT gibisi bir yapay zekâ olarak karşımıza çıktı. Kullanıcılar, bu yapay zekâya çeşitli sorular yöneltip, bunların yanıtlarını alabilecekler. Fakat olay, bundan ibaret olmayacak. Meta AI, görüntü oluşturmaya da imkân tanıyacak.

Meta AI’ın manzara oluşturma özelliği, WhatsApp’ta da kullanılabilecek

Yukarıdaki GIF’te de görebileceğiniz üzere Meta AI’ın manzara oluşturma yeteneği, WhatsApp’ta epey basit bir biçimde kullanılabilecek. Özellikten faydalanmak isteyen kullanıcıların, Meta AI sohbeti içerisinde “Imagine” kodunu kullanması kâfi olacak.

Meta, Meta AI’ın global dağıtımının ne vakit yapılacağına ait bir açıklamada bulunmadı. Hâl bu türlü olunca Türkiye’deki kullanıcılar olarak, şimdilik Meta AI’dan yararlanamayacağız. Lakin özellik kullanılabilir olduğunda bu durum değişecek.

Meta AI hakkında ayrıntılı bilgi almak isterseniz:

Comments are closed.