meta-ai-kullanima-sunuldu-cok-sayida-yapay-zek-ozelligi-fiyatsiz-olarak-tek-pakette-VXDq9rgO.jpg

Meta AI Kullanıma Sunuldu: Çok Sayıda Yapay Zekâ Özelliği Fiyatsız Olarak Tek Pakette!

Yapay zekâ üzerine son devirde fazlaca düşen Meta, kullandığımız akıllı aksesuarlara ve mesken robotlarına, etraf algılama yetenekleri kazandıracak sistemini duyurmuştu. Epey devrimsel olan bu teknoloji sayesinde şirket, akıllı gözlüklerin bile görsel hafızaya sahip olabileceğini ve bunun gündelik hayatta nasıl yarar sağlayacağını göstermişti.

Fakat şirket böylesine uzun vadeli planlarını anlatırken kısa vade yapay zekâ planlarını da ihmal etmiyor. Çünkü şirketin kurucusu Mark Zuckerberg, geçtiğimiz hafta adımlarını duyduğumuz Meta AI Asistanı’nını ve Llama 3 modelini duyurdu. Şirketin şimdiye kadar ki en yetenekli lisan modeli olduğu belirtilen Llama 3, Asistan’a da güç veriyor.

Meta AI Asistanı, cebinizde ve bilgisayarınızda her vakit fiyatsız.

Küreselde evreli olarak erişime açılan Meta AI; Facebook, WhatsApp, Instagram ve Messenger uygulamalarının hepsinde kullanılabiliyor. Meta AI’dan tavsiye isteyebilir, kendisine matematik soruları sorabilir, kendisini danışman olarak kullanabilir yahut en kolayı; “fark etmezci” arkadaşlarınız varsa nereye gideceğinize karar vermesini isteyebilirsiniz.

Hizmetin bilgisayar üzerinde de erişilebilir olmasını isteyen şirket, meta.ai sitesini de kullanıma sundu. Şimdi ülkemizde erişime açık olmasa da yayıldığı vakit fazlaca kullanıcı bulacaktır. Hesabınızla giriş yaptığınız vakit sohbetleri kaydetme imkânınız da olacak. Asistan, gerçek vakitli bilgi kullanarak sorularınıza cevap verecek.

Midjourney’den alışık olduğumuz  /imagine komutuyla da görsel oluşturmak mümkün. Hatta görselllerin içine yazı bile yerleştirebiliyorsunuz. Bunun da ötesinde, oluşturduğunuz görselleri canlandırmanız mümkün. Meta AI, dünya genelinde herkesin kullanabileceği en gelişmiş ve fiyatsız yapay zekâ aracı olma amacı taşıyor. Lakin dediğimiz üzere, basamaklı olarak kullanıma açılıyor. Siz bu asistanı nasıl buldunuz?

Comments are closed.