macos-144-rc-surumu-cikti-iste-alacak-modeller-dKhczEUv.jpg

macOS 14.4 RC sürümü çıktı! İşte alacak modeller

Apple, geçtiğimiz haftalarda iOS ve iPadOS 17.4 Release Candidate (RC) güncellemelerini paylaştı. iPhone ve iPad’ler için güvenlik ve erişilebilirliğe odaklanan yeni güncellemeler nihayet başka Apple aygıtlarına da sunuldu. Bu kapsamda macOS 14.4, watchOS 10.4, visionOS 1.1 ve tvOS 17.4 RC sürümleri yayınlandı.

macOS 14.4 RC neler getiriyor?

Release Candidate paketi, Apple’ın yeni yazılımı genel kullanıma sunmadan evvel son beta olarak kabul ediliyor. Bu, geliştiricilerin yazılımı evvel sıkı testlerden geçirmelerine imkan tanıyor. Bu etapta yeni bir özellik beklenmiyor ve evvelki betalarda bulunan yanılgıların giderilmesine odaklanılıyor.

macOS Sonoma 14.4 RC ile gelen birtakım özellikler ortasında yeni emoji karakterlerinin yanı sıra Podcast uygulamasında podcast’in tamamını okuma özelliği yer alıyor. Öte yandan Safari, sadece sık kullanılanlar çubuğunda web simgelerini gösterme seçeneği kazanacak.

Tüm beta sürümlerinde olduğu üzere, macOS Sonoma 14.4 RC paketinin de uyumluluk ve yanılgılar içerebileceği belirtildi. Apple, bu kademede bulunan tüm kritik kusur düzeltmelerini önümüzdeki kararlı sürüme dahil edecek.

macOS 14 Sonoma uyumlu Mac aygıtlar:

  • iMac (2019 ve daha yeni)
  • iMac Pro (2017 ve daha yeni)
  • Mac küçük (2018 ve daha yeni)
  • MacBook Air (2018 ve daha yeni)
  • MacBook Pro (2018 ve daha yeni)
  • Mac Pro (2019 ve daha yeni)
  • Mac Studio (2022 ve daha yeni)

Apple’ın evvelki macOS takvimine nazaran macOS Sonoma 14.4, bu hafta içinde herkese açık olarak sunulacak diye düşünülüyor. Kullanıcılar, güncellemeyi önümüzdeki günlerde Sistem Tercihler > Yazılım Güncelleme kısmından alacak.

Comments are closed.