linkedin-yapay-zek-yla-icerik-uretilen-premium-sirket-sayfalari-uzerinde-calisiyor-VTC6NiIO.jpg

LinkedIn, Yapay Zekâyla İçerik Üretilen Premium Şirket Sayfaları Üzerinde Çalışıyor

Sosyal medyada algoritma değişimlerinden ve yanılgılı bilgilerin çok süratli yayılmasının getirdiği karmaşadan uzak bir noktaya kendini konumlandıran LinkedIn, gelirlerini artırmak için Premium şirket sayfaları üzerinde çalışmaya başladı. Premium abonesi olan şirketler sayfaları için yapay zekâ araçlarından da yardım alabilecekler. Böylelikle sayfalarının her noktasında dengeli ve profesyonel bir ton kullanmaları da mümkün olacak. 

İşletmelerin taleplerini yapay zekâ çözecek

LinkedIn, Premium şirket sayfaları ile daha çok küçük ve orta uzunluk işletmeleri hedef alıyor. Bir toplumsal medya uzmanı istihdam etmeyen ya da edemeyen firmalar, onun yerine içeriklerini LinkedIn’in yapay zekâ aracı ile oluşturabilecekler. Yapay zekâ aracı ile birlikte hem bu süreç kolaylaşacak hem de dengeli ve profesyonel bir lisan kullanımı sağlanmış olacak. 

Son devirde siyasetlerinde değişikliğe giden LinkedIn, yalnızca profesyonellerin bir ortaya geldiği bir platform olmaktan da uzaklaşarak şirketlerin pazarlama faaliyetleri gerçekleştirdiği bir kaynak hâline gelmeyi amaçlıyor. Tekrar de yapay zekâ içeriklerinin ne kadar kâfi olacağı ve potansiyel maliyeti konusunda çekinceler olduğunu belirtmekte yarar var. 

LinkedIn Kıdemli Bağlantı Yöneticisi Suzi Owens, firmanın müşteri tecrübesini geliştirmek ve şirketlerin maksatlarına ulaşmalarına yardım etmek için sürekli yeni metotlar aradığını söz etti. Test edilen yeni özellik de sessiz sedasız duyuruldu. 

Şimdilik Premium şirket sayfalarının abonelik fiyatları açıklanmadı lakin sayfa yöneticilerinden gelen bilgilere nazaran sayfa başı abonelik fiyatı aylık 99,99 dolar olarak gözüküyor. yıllık abonelikte ise fiyat 838,88 dolar oluyor. 

Comments are closed.