lightyear-frontier-mecha-temali-ciftcilik-tecrubesi-sunuyor-5yMFSze9.jpg

Lightyear Frontier, Mecha Temalı Çiftçilik Tecrübesi Sunuyor

 
Hem tek oyunculu hem de çevrimiçi eşli olarak oynayabileceğiniz imal içerisinde geniş kapsamlı bir tecrübe sizi bekliyor. Robotların bulunduğu bu üretimde tıpkı vakitte kendimize ilişkin bir çiftlik inşa edebilir ve çiftlik hayatımıza burada başlayabiliriz. Rahatlatıcı ve ilgi cazip bir ortamın bize sunulduğu üretimde farklı hayvanları ve ekosistemi görebilir, ilgi cazibeli tabiat hayvanları ile karşılaşabilir, renkli atmosferlerle karşılaşabilir ve ilgi alımlı görüntüleri da görebiliriz.
 
Atmosferlerin ve görüntülerin bölge bölge değişiklik gösterildiği üretimde renk paletinin sahiden de ilgi alımlı olduğundan da bahsetmeden geçmek olmaz. Oyunda yer aldığınız mühlet boyunca görebileceğiniz üzere farklı habitatları ortaya çıkarabiliriz. Burada hakikaten de hoş görüntülerle, ağaçlarla, süslemelerle, göletlerle, hayvanlarla ve daha ziyadesiyle karşılaşabiliriz ve bunların ekran imgesi almak için elbette hoş bir halde oyundaki yerimizi alabiliriz. Kıyı kıyılarına yanlışsız ilerleyebildiğimiz, ormanlara hakikat geçiş yapabildiğimiz ve şelalelerin altında olabileceğimiz imal hoş bir tecrübesi bizlere aktarmak için bekliyor.
 
Huzurlu bir açık dünya içerisinde yer aldığımız üretimde farklı bölgelere yanlışsız ilerleyerek buraları dilediğimiz biçimde keşfedebiliyor, bu keşiflerle bir arada farklı donanımların sahibi olabilir ve birebir vakitte art planda bulunan ufak çaplı bir öykü içeriğini de deneyimleyebiliyoruz. Tecrübemizi kendimize nazaran özelleştirebildiğimiz ve kişiselleştirebildiğimiz üretimde temel olarak şunu söyleyebiliriz ki çiftçilik ögeleri hayli ön plana çıkıyor ancak birebir vakitte açık dünya içerisinde de yer alan birtakım aktiflikleri ve vazifelerin bizlere sunulduğunda deneyimleyebiliyoruz.
 
 
 
Yeni bir dünyayı keşfedebileceğimiz üretimde elbette tek oyunculu bir biçimde oynayabileceğiniz bir yapının dışında en fazla 3 arkadaşınızla birlikte oynayabileceğiniz ve deneyimleyebileceğiniz bu üretim hakikaten de oynanılabilir bir üretim olarak bizlere sunulmak isteniyor. Oyunda yer aldığımız mühlet boyunca hoş içeriklerle karşılaşabilir ve bu biçim oyunları arkadaşlarınızla birlikte oynamanızı tavsiye ediyoruz. Zira bu usul oyunlarda bir yer inşa etmek, bir yere geliştirmek ve kendi bölgemizi daha farklı formlara büründürmek için arkadaşlarımızın takviyesini yanımıza almak epey kıymetli. Bu dayanaklarla bir arada hem süratli bir halde büyüyebilir hem de gelişebiliriz.
Diğer taraftan sevdiğimiz arkadaşlarımızla bir arada elbette oyundaki yerimizi alabilir ve onlarla birlikte koordineli bir formda ilerleyebiliriz. Kendi planlarımızı oyuna dahil edebileceğimiz ve tıpkı vakitte onlarla birlikte işbirliği yapabileceğimiz üretimde süratli bir biçimde etrafı keşfedebilir ve öteki taraftan kendi çiftliğimizi burada yükseltebiliriz. Elbette çiftliğimizi oluşturmadan evvel birtakım kaynakların depolanması ve elimizde bulunması gerekiyor. Bu depolama ve kaynak olayına da elbette arkadaşlarımızla bir arada el atmaya çalışıyor, tıpkı vakitte farklı bölgelere gerçek ilerleyerek buralarda kaynakları elimize geçirebiliyoruz. Ne kadar çok kaynak toplarsak ve ne kadar çok bitki yetiştirmeye kalkarsak o kadar çok hayatta kalma ögelerini burada başarılı bir derecede bitirebilir ve bununla bir arada de kendi bölgemize özelleştirebilir ve kişiselleştirebiliriz.
 
Çiftçilik maceramızda kendi dünyamızı oluşturabileceğimiz ve renkli ortamlarla birlikte karşılaşabileceğimiz üretimde birebir vakitte bilim kurgu temasının da olduğundan bahsedebiliyoruz. Zira burada yer aldığımız müddet boyunca kendi çiftliğimizi ekerken, biçerken yahut geliştirirken kimi robotlardan ve mecha içeriklerden faydalandığımızı görebiliyorsunuz. Hem ekran imajlarından hem de oyunun yayınlarına fragmanlarından bunu direkt görebilirsiniz ve deneyimleyebilirsiniz. Doğal ki oyun içerisinde deneyimlemek daha farklı bir yorumu bizlere katıyor.
 
 
Yeni bir dünyaya geçiş yapabileceğimize, gizemlerle dolu bu ortamı keşfedebileceğimizi üretimde, makinemizi özelleştirebileceğimizi ve kişiselleştirebileceğimiz bir yapıda bizlere sunuluyor. Bununla birlikte makinemizin rengi ile oynayabilir, farklı modülleri buna takabilir. Şayet bir yere ekmeye kalkarsak, ona nazaran modül yahut donanım takabiliyor ve ona nazaran de kendi tecrübemizi özelleştirebiliyoruz. Hasebiyle oyunda sahiden hoş bir halde yer alabileceğimiz bir yapı bize aktarılıyor, bununla bir arada de kendimizi özelleştirebilir ve kişiselleştirebiliriz.
 
Bu özelleştirmeler ve kişiselleştirmeler elbette çabucak hemen çiftlik oyunlarının her birinde yer alıyor. Zira burada özelleştirerek kendi gelişimimize daha da ilerlemeye çalıştırabilir ve böylelikle oyunda hoş bir formda kendi çiftliğimizi ve dekor ögelerini oluşturabiliyoruz. Bununla birlikte öteki oyunculardan farklı bir formda kendi bölgemizi inşa edebilir ve her bir oyuncu yahut oyuncu topluluğu burası farklı biçimlerde tecrübe elde edebiliyor. Bu tecrübeyle birlikte hakikaten oyunda yer alabiliyor, rahatlatıcı ve huzur dolu bir tecrübeyle burada buluşabiliyor ve tıpkı vakitte gizemlerle dolu bir ortamı keşfetmeye çalışırken bu sırları açığa çıkarmak için de elimizden geleni yapmaya koyuluyoruz. Renkli bölgelerden daha farklı ortamlara kadar yer alabildiğimiz yapının farklı tabiat hayvanlarının olduğundan da bahsedebiliyoruz.
 
Açık dünya içerisinde yer aldığımız mühlet boyunca istediğimiz formda bölgeyi keşfedebiliyor, farklı atmosferlerle karşılaşabilir ve bu huzur dolu atmosferde kendi keyfimizi çıkarmaya hazırlanıyoruz. Gerilimin olmadığı ve huzur dolu bir ortamda yer aldığımız imalinde sırtımızı yaslanarak oynayabileceğimiz bir yapı bize sunuluyor ve burada savaşsız bir oyun tecrübesi ile karşılaşabiliyoruz.
 
Bu tecrübesi özelleştirebileceğimiz, kendi çiftliğimizi oluşturabileceğimiz ve birebir vakitte araştırma ve keşiflerle birlikte kendi bölgemize odaklanabileceğimiz üretimde dilediğimizi gerçekleştirebilir ve istediğimiz halde kendi bölgemizi organize edebiliyoruz. Örneğin, bölgemizin bir tarafına farklı biçimlerde çiftlik ögelerini yerleştirebilir ve burada ekme sürecini gerçekleştirebilirken, başka tarafına ise dekore edebileceğimiz ögeleri içerisine girebileceğimiz bir kulübeyi ve daha fazlasını yerleştirebiliyoruz. Burası büsbütün size ilişkin olan bir bölge olarak karşımıza çıkıyor ve kendinize nazaran özelleştirmelerinizi yapabiliyorsunuz. Hangi ögelerin ve hangi ayrıntıların nasıl bir formda yer alması gerektiğini büsbütün siz karar verebilir yahut grubunuzla birlikte buna uygun etkileşimde bulunabilirsiniz.
 
 
Özelleştirilebilir makinelerle birlikte yer aldığımız üretimde çiftliğimizi kendimize nazaran yapabiliyor, farklı ayrıntılarla bir arada etrafı kendi lehimize kullanabilir ve etraftan toplayabileceğimiz çeşitli kaynaklar bulunuyor. Bu kaynaklarla bir arada robotumuza atlayabilir ve robotumuzun içerisinde birinci şahıs kamera bakış açısıyla bir arada ilerleyebiliyoruz. Bu robotumuzla bir arada kaynakları burada emebilir, içimize hakikat çekebilir ve daha fazlasını burada depolayabiliriz.
 
Diğer taraftan, bunlarla birlikte de istediğimiz biçimde bu kaynakları toplayabilir, kullanabilir ve ekosistemi burada daha sağlıklı bir halde işletebiliriz. Bir dizi araç ortasında seçim yapabileceğimiz üretimde çeşitli yükseltmelerin olduğundan da bahsedebiliyoruz. Bu kilidini açabileceğimiz yükseltmelerle birlikte hem kendimizi daha da yükseltebilir, geliştirebilir ve daha fazla özelleştirmenin kilidini açabiliriz. Öteki taraftan, boya seçenekleriyle birlikte kendi makinemizin istediğimiz renge boyayabilir, etrafında renkli olmasını sağlayabilir ve makinenin kesimlerini burada değiştirip daha da yükseltebiliriz. Makinenin kesimlerini değiştirirsek kendimize nazaran daha fazla güçlendirmelerin kilidini açabilir ve ona nazaran de kişiselleştirmeleri devreye koyabiliriz.
 
Ekosistemle olan bağlantımızı daha dikkatli bir biçimde yönetebileceğimiz üretimde elbette etraf sıhhatini da düşünmemiz gerekiyor. Zira bu stil oyunlarda etraftaki ögeleri kullanarak atılım yaptığımızdan ötürü yaptığımız atılımların tesirini direkt etraftan görebilir ve yaptığımız yanlışlarla bir arada etrafın bozulmasını sağlayabiliriz. Lakin bu duruma dikkat edersek, elbette hem etraf kusurlarıyla karşılaşmayabilir ve etrafta bulunan tabiat ile bir arada iç içe yaşamayı da öğrenebiliriz. Tabiatın burada renkli ve canlı bir atmosfere sahip olduğunu görebilir ve tıpkı vakitte kuşların uçtuğuna ve kendi ekinlerimizi yanlışsız biçimde güçlendirebileceğimiz bir yapı burada yer alıyor.
 
 
 
Ekinlerimizi hakikat vakitte hakikat formda sulayabiliyor, onları besleyebiliyor ve çeşitli gübrelerle bir arada de yerleştirebilir, büyütebilir ve onları biçebiliyoruz. Böylelikle kendi besinlerimizi kendimiz burada yetiştirmeye başlayabiliyoruz, hasat ederek elbette onları topladıktan sonra depolama alanlarına koyabilir, onları daha sonraki süreçte satabilir ve daha fazla içeriklerle birlikte karşılaşabiliriz. Çok sayıda bitkinin tohumlarını toplayabilir, onları ekebiliriz ve üretimde farklı farklı bitki cinsleriyle birlikte karşılaşabilir ve bu bitki çeşitlerine en uygun formda kullanmaya başlıyoruz.
Çiftlik konutunuzu kurabileceğiniz ve hasatlarla birlikte kendinize ilişkin bir bölge inşa edebileceğiniz üretimde özelleştirme sistemlerinin epey fazla olduğundan bahsedebiliyoruz. Bu sistemlerle bir arada kendi kulübenizin rengine, dizaynına ve daha fazlasına karar verebiliyorsunuz. Kulübenizin rengini büsbütün kırmızı yapabilir, mavi boya ile bir arada etrafı boyayabilir ve tüm robotları, kulübeleri ve daha fazlasını bu renklerle birlikte düzenleyebilirsiniz. Hasat edilen mahsulleri burada tıpkı vakitte kredi karşılığında elbette satabilir, bununla bir arada daha fazla bina yükseltme ve robot yükseltme içerikleriyle karşılaşabilir ve kendi bölgenizi daha da güçlendirebilir ve geliştirebilirsiniz.
 
Daha güçlü kesimlerle bir arada yer alabileceğiniz üretimde daha süratli bir biçimde bitkilerinizi yetiştirebilir ve bununla bir arada de kendi bölgenizi daha süratli bir halde yükseltebilirsiniz. Elbette bu oyunu tek başınıza oynadığınız vakit daha fazla efor harcamanız gerekirken, yanınızda arkadaşlarınızı çağırdıktan sonra bu zamanlama müddeti daha az bir müddete tekabül edebilir ve bununla bir arada daha süratli bir formda kendi bölgenizi yükseltebilirsiniz. Hasebiyle oyunda yer aldığınız mühlet boyunca arkadaşlarınızı yanınıza davet etmek hayli ehemmiyet arz ediyor.
 
Kaynaklarınızı toplayabileceğiniz ve birebir vakitte açık dünyayı keşfedebileceğiniz üretiminde art planda elbette rastgele bir kıssa bulunmuyor, lakin keşfedebileceğiniz ve geçmişe ilişkin çeşitli gizemli ögelerin burada olduğundan bahsedebiliyoruz. Bu ögelerle bir arada alternatif renk paletleri ile bir arada geniş bir dünyayı keşfedebiliyor ve yeni dünyanın kadim sırlarını burada keşfetmeye başlıyoruz.
 
 
 
Vahşi tabiata hakikat adım atabileceğimiz ve birebir vakitte barışçıl tabiat ile birlikte de karşılaşabileceğimiz üretiminde gezegenin çeşitli ortamlarına gerçek geçiş yapabiliyor ve burada ipuçlarını toplamak en yeterli sonucu bizlere veriyor. Kayıt bilgileri ortaya çıkarabileceğimizi yapın da bu ipuçlarını toplayarak elde edebileceğimiz bilgilerle birlikte buralarda neler olup bittiğini öğrenebiliyor ve daha evvel burada hangi kadim kavimlerin yaşadığını yahut hangi kadim kümelerinin ortaya çıktığını belirleyebiliyoruz. Tarayıcı uyduğumuzla birlikte de çalışabileceğimiz ve bu uyduyla bir arada buralarda neler olup bittiğini öğrenmeye başladığımız yapının gizemli ögelerde bu formda bünyesinde barındırır ve bizleri içine çekecek yapıyı da aktarıyor.
Genel olarak toparlayacak olursak, oyunda nitekim hoş bir tecrübe bizleri sunulmak istenir ve geniş kapsamlı bir tecrübeye burada adım atabiliyoruz. Üstte da bahsettiğimiz üzere kendi makinemizle bir arada ilerleyebiliyor, farklı bölgelere hakikat yelken açabilir, etraftaki kaynakları toplamak için robotlarımızı kullanabilir ve yanımıza arkadaşlarımızı davet edebiliyoruz. Bu şekil oyunlar arkadaşlarla bir arada daha fazla cümbüşün kilidini açabilir ve bununla bir arada de kadim sırları ortaya çıkarabileceğiniz açık dünyayı dilediğiniz formda keşfedebiliyorsunuz.
 
Her şeyin üstesinden gelmeye çalışabileceğiniz yerleşim bölgenizi üstlere çıkarabileceğiniz ve tıpkı vakitte eski kadim kavimlerin yer aldığı bu üretimde çeşitli ipuçlarını bulmak için de etrafı keşfetmek epeyce kıymet arz ediyor. Münasebetiyle, bu usul oyunlardan hoşlanıyorsanız, bu oyunu bir göz atabilir ve bir talih verebilirsiniz. Esasen oyunun şu anda Steam sayfası açık dilerseniz Steam sayfası üzerinden istek listenize ekleyebilir ve çıkış yaptığı üzere bildirim alabilirsiniz. Bununla bir arada oyunda hoş bir tecrübe elde edebilirsiniz.

Comments are closed.