lenovo-mwc-2024te-yeni-eser-ve-tahlillerini-gorucuye-cikardi-xrG1zbP7.jpg

Lenovo, MWC 2024’te yeni eser ve tahlillerini görücüye çıkardı

MWC 2024’te Lenovo, yapay zeka aygıtları, yazılım ve altyapı tahlilleri portföyünün yanı sıra, 2 adet konsept aygıtını görücüye çıkardı.

Lenovo ThinkBook Şeffaf Ekranlı Dizüstü Bilgisayar Konsepti, 17,3 inçlik bir Mikro LED şeffaf ekrana sahip. Konseptin, çerçevesiz bir ekranı, şeffaf klavye alanı ve havada asılı duruyor izlenimi veren bir alt yüzeyi bulunuyor. Intel, Yapay Zekanın Ürettiği İçeriğin (AIGC) gücüyle şeffaf ekranın, fizikî objelerle etkileşime imkan tanıdığını ve kullanıcı tarafından oluşturulan içeriklerle dijital bilgileri üst üste getirerek iş birliği ve verimlilik konusunda fayda sağladığını belirtiyor. Ayrıyeten kullanıcılar, eserin kendi kalemiyle klavye ve çizim ekranı ortasında geçiş yapabiliyor.

Lenovonun sergilediği eserler ortasında yeni kuşak dizüstü iş bilgisayarları olan; ThinkPad T14 i Gen 5, ThinkPad T14s Gen 5, ThinkPad T16 Gen 3, ThinkPad X12 Ayrılabilir Gen 2 ve ThinkBook 14 2-in-1 Gen 4 bulunuyor. Intel vPro ve yeni Intel Core Ultra işlemcilerden güç alan dizüstü bilgisayarlar, Windows 11 işletim sistemine sahip. Intel, yeni modellerin yapay zeka donanımına muhtaçlık duyan kullanıcılar için geliştirildiğini belirtiyor.

Lenovo ayrıyeten, Motorola ile ortaklaşa geliştirdiği Smart Connect ismi verilen ve kullanıcıların misyonları bir aygıttan başkasına meselesiz bir biçimde geçirmesine imkan tanıyan yeni bir aygıtlar ortası idare aracını duyurdu. Smart Connect’in maksadı, kullanıcıların bilgisayar, telefon ve tablet ortasında problemsiz vazife geçişi yapabilmesine ve inançlı belge paylaşımına yardımcı olmak. Smart Connect ile bilgisayarda taşınabilir uygulamalara erişilebiliyor ve telefon bildirimleri yönetilebiliyor.

Comments are closed.