lara-croft-yeni-tomb-raider-oyunu-oncesi-degisti-iIy6SVrp.jpg

Lara Croft, yeni Tomb Raider oyunu öncesi değişti!

Oyun dünyasının ikonik karakterlerinden biri olan Lara Croft, yıllardır birçok farklı görünüm kazandı. Her oyunda ayrıntılara daha çok değinen geliştiriciler, karakterin son görünümünü paylaştı. Tomb Raider serisinin yıldönümüne özel olarak Lara Croft’ta birtakım değişiklikler yapıldı.

Lara Croft, Tomb Raider’da artık bu türlü görünecek

Crystal Dynamics, Lara Croft’un yeni Tomb Raider oyununda nasıl görüneceğini gözler önüne serdi. Karakterin doğum gününü kutlamak için 14 Şubat’ta paylaşılan manzara, ikonik maceraperestin yeni halini gösteriyor.

Paylaşılan çizimde Lara Croft, soluk mavi atleti ve kahverengi şortuyla tasvir edildi. İki tabanca ve başka hayatta kalma araçlarını taşımasıyla da dikkat çekiyor. Yeni tasarım, Lara Croft’un tehlikeli ortamlarda olmaya devam edeceğini gösteriyor.

Daha evvel emsal bir tasarım Call of Duty Warzone ile sunuldu. Çağdaş Warfare 2 ve Warzone’da Nicki Minaj ve Snoop Dogg’a ek olarak, Lara Croft görünümü gelmişti. Crystal Dynamics, Call of Duty’deki görünümü kullanmaya devam edecek üzere duruyor.

Öte yandan yeni Tomb Raider oyunu “Tomb Raider Next” kod ismi altında geliştiriliyor. Unreal Engine 5 kullanılarak inşa edilen imal, Amazon Games tarafından destekleniyor. Oyunun konusu yahut 2018’de Shadow of the Tomb Raider ile sona eren üçlemeyle nasıl bağlanacağı belgisiz.

Modern Tomb Raider üçlemesi, Lara için bir başlangıç kıssası oldu. Lakin orjinal oyunların çizgi roman estetiği ile zıt düşüyordu. 2021’de geliştiriciler “zaman çizgilerini birleştirme” gayretinden bahsetti ve Lara’nın değişeceği bildirisini verdi.

Peki siz bu bahis hakkında ne düşünüyorsunuz? Cevaplarınızı aşağıdaki yorumlar kısmından bizimle kolay kolay paylaşabilirsiniz.

Comments are closed.