joker-sinemasi-unreal-engine-5-ile-acik-dunya-oyuna-donusturuldu-agziniz-acik-kalacak-video-kugemdxZ.jpg

Joker Sineması, Unreal Engine 5 ile Açık Dünya Oyuna Dönüştürüldü: Ağzınız Açık Kalacak [Video]

Epic Games’in geliştirdiği oyun motoru Unreal Engine 5, son devirde ultra gerçekçi oyun konseptlerinin sayısının artmasını sağladı. TeaserPlay isimli YouTube kanalı da bu stil görüntüleriyle biliniyor. Grup, sinemalardan dizilere kadar birçok farklı tipten üretimleri alıp konsept oyunlara dönüştürüyor ve kanalından yayımlıyordu.

Bunlara bir yenisi daha eklendi. TeaserPlay takımı, 2019’da çıkış yapan Joaquin Phoenix başrollü Joker sinemasını Unreal Engine 5 kullanarak açık dünya bir oyun üzere hayal etti. Konsept oyunu içeren görüntü, büyük beğeni aldı.

Unreal Engine 5 ile geliştirilen Joker oyunu bu türlü gözüküyor:

1 dakikalık görüntüyü izlediğimizde birinci olarak grafiklerin ultra gerçekçi olması gözümüze çarpıyor. Grup, filmin kasvetli karanlık havasını çok âlâ yansıtmış. Yüksek kalitede manzaralar, sinemadan tanıdığımız sahneler ve dahasını görebiliyoruz. Hatta Joker’in merdivende dans ettiği ikonik sahneyi bile taşımışlar.

Bu görüntü büsbütün Unreal Engine 5 kullanarak tamamen eğlence emelli yaratıldı. Grubun bu türlü bir oyunu çıkarma planı yok. Lakin bu şekil açık dünya bir Joker oyunu geliştirilseydi pek hoş sonuçlar ortaya çıkardı dememiz yanlış olmaz.

TeaserPlay’in kanalına buradan ulaşabilirsiniz. Takım daha evvel Shrek’ten tutun Kung-Fu Panda’ya, Superman’den Jurassic Park’a kadar birçok üretimi UE5 ile oyuna çevirdiği görüntüleri paylaşmıştı. Kimi görüntülerine aşağıdan ulaşabilirsiniz.

Shrek temalı konsept oyun

Kung-fu Panda UE5 ile geliştirilen bir oyun olsaydı nasıl olurdu?

Superman temalı konsept oyun ise şu formda:

FPS çeşidinde Jurassic Park?

Comments are closed.