iphoneunuz-ile-oynayabileceginiz-rpg-cesidindeki-en-efsane-10-apple-arcade-oyunu-mFnPfUTV.jpg

iPhone’unuz ile Oynayabileceğiniz RPG Çeşidindeki En Efsane 10 Apple Arcade Oyunu

Dokunmatik telefonların birinci çıktığı vakitlerde taşınabilir oyun bölümü neredeyse yoktu. Günümüzde ise evvelce ancak güçlü konsolların çalıştırabileceği oyunlar cep telefonlarımıza kadar geldi.

Ekonomimizin makûs olduğu bu periyotta, aylık sırf 69,99 TL karşılığında 200’den fazla oyun oynayabileceğiniz Apple Arcade üyeliğine dahil 10 oyunluk bir seçki hazırladık. RPG oyunları ilginizi çekiyorsa, bu içerik tam size göre!

• Apple Arcade kütüphanesine eklenecek yeni rol yapma oyunlarını kaçırmamak için bu bağlantıya tıklayarak Apple Arcade üyesi olabilirsiniz.

Rol yapma oyun tipini sevenler için kayda kıymet nitelikte 10 Apple Arcade oyununa göz atalım:

  • Legends of Kingdom Rush
  • Battleheart Legacy+
  • Kingdom Two Crowns+
  • Crashlands+
  • Guildlings
  • Fantasian
  • King’s League II
  • Castlevania: Grimoire of Souls
  • Steven Universe: Unleash the Light
  • Neo Cab

Yalnızca rol yapma yetmez, strateji de olsun diyenler için: Legends of Kingdom Rush

Düşman çeşitliliği, kendine mahsus kıssası ve sempatik grafikleriyle Legends of Kingdom Rush, sıra tabanlı bir rol yapma oyunu olarak karşımıza geliyor.

Apple Arcade özel oyunu olarak piyasaya çıkan ve daha sonra başka platformlara da çıkış yapan bu oyunu bir iPhone sahibiyseniz ve Apple Arcade üyeliğiniz varsa oynamanızı muhakkak tavsiye ederiz!

Detaylarda boğulmayı sevenler için fantastik bir RPG: Battleheart Legacy+

Sizi telefonunuza bağımlı hale getirebilecek oyunlardan biri olan Battleheart Legacy+, 12 karakter sınıfı, 100’den fazla yetenek ve bir taşınabilir oyuna nazaran devasa haritasıyla dikkat çekiyor.

“Hikâyeye baş yormayayım, karakterimi güçlendireyim yeterli” üslubu bir RPG oyunu arıyorsanız bu oyun tam size göre! Apple Arcade üyeliği edindiğiniz takdirde oyunu üyeliğiniz boyunca oynayabilirsiniz!

Piksel grafikli, yandan kaydırmalı rol yapma ve strateji oyunu: Kingdom Two Crowns+

Bir oyunun başarılı olabilmesi için gerçekçi grafiklere ihtiyacının olmadığını ispatlar nitelikte olan bu oyunda, basitçe anlatmak gerekirse bir hükümdarız ve ülkemizdeki vatandaşları çeşitli işlerde görevlendirerek krallığımızı geliştiriyoruz.

Onlarca saat oynanabilirliği ve ilerledikçe zorlaşan yapısıyla Kingdom Two Crowns+, Apple Arcade kütüphanesinde keşfedilmeyi bekleyen hazinelerden biri olarak cinsin sevenlerini bekliyor.

Bilinmedik bir gezegende, fantastik bir hayatta kalma macerası yaşamak isteyenlere: Crashlands+

Üretim sistemi en az Minecraft kadar kapsamlı olan bu küçük oyunda çabucak hemen her şeye üreterek sahip oluyoruz. Ana kıssanın yanı sıra onlarca yan görevlerin bulunduğu bu oyunda, karşılaştığınız NPC’lerle bambaşka serüvenlere atılacaksınız.

Listemizdeki öteki oyunlar üzere Crashlands+ da Apple Arcade üyeleri için ücretsiz olarak sunulan oyunlar ortasında, çeşidi seviyorsanız kaçırmayın!

Adeta bir görsel roman olan sıradışı rol yapma oyunu: Guildlings

Hikâyesiyle öne çıkan bu oyun, dilimize “işaretle ve tıkla” (point and click) olarak geçmiş oynanış mekaniğine sahip. Birinci telefonunu alan bir genç kızın hikâyesini anlatan bu oyun mutlaka merak uyandıran bir kıssaya sahip.

Kafa dağıtmalık oyunları sevenlerin kesinlikle göz atması gereken bu oyun, Apple Arcade kütüphanesinde tıbbın sevenleriyle buluşmayı bekliyor.

Apple’ın Arcade oyunları ortasında yılın oyunu seçtiği RPG oyunu: Fantasian

Fantasian, çıktığı birinci günden beri adından kelam ettiren oyunların başında geliyor. Final Fantasy üzere efsanevi bir serinin üretimcisinin elinden çıkan bu fantastik RPG oyunu, taşınabilir aygıtlarda oynayabileceğiniz en güzel oyunlardan biri.

Siz de bu fantastik dünyaya katılmak istiyorsanız, Apple Arcade’e özel olarak çıkış yapmış bu oyunu Arcade üyeliğinizle oynayabilirsiniz.

Kralların liginde bir kral olarak oynadığımız, strateji ögeleri barındıran rol yapma oyunu: King’s League II

Kralların bulunduğu bu ligde yapılacak çok fazla şey var. Oynanış çeşitliliği, turnuvalar ve zindan savaşlarıyla birlikte King’s League 2’de amacımız çeşitli savaşlara katılıp zaferler alarak belirli pozisyonların muhafızı olmak.

Serinin ikinci oyunu olarak karşımıza çıkan King’s League 2, Apple Arcade’de en başarılı rol yapma strateji oyunlarından biri, tıbbın sevenlerine duyurulur! 

Bir oyun cinsinin ortaya çıkmasına sebep olmuş, vakitsiz efsane: Castlevania: Grimoire of Souls

Oyun dünyasının en kıymetli oyunlarından biri olan Castlevania’yı oyunlarla ilgisi olan herkes bilir. 1986 yılında hayatımıza giren Castlevania günümüzde de hâlâ isminden kelam ettiren, adeta yaşayan bir efsane.

Başlı başına bir oyun cinsinin yaratılmasına sebep olan bu efsanevi oyunu Apple Arcade üyeliği ile deneyimleyebilirsiniz!

Light serisinin son oyunu ve içlerinde en eğlenceli olanı: Steven Universe: Unleash the Light

Steven Universe severlerin bayılacağı bu oyuna serinin evvelki oyunlarını oynayarak başlarsanız çok daha yeterli olur. Türkçe lisan dayanağı bulunan oyunumuzda çeşitli bulmacalarla birlikte gizli öğeler toplayarak öyküde ilerliyoruz.

Oyun içindeki yan karakterlerle atıldığımız bu maceraya sizler de dahil olmak isterseniz, bu oyuna Apple Arcade kütüphanesinden ulaşabilirsiniz!

Cyberpunk atmosferini özleyenler için epeyce keyifli bir tecrübe: Neo Cab

Her şeyin robotikleştiği, günümüzden yüzlerce yıl ileri bir gelecekte bir taksi şoförü olarak oynadığımız Neo Cab’de taksimize binen yolcuların hayat kıssalarını dinleyerek bir nevi müşterilerimizin dert ortağı oluyoruz.

Gelecekte bir taksi sürücüsü olmanın nasıl bir his olduğunu deneyimlemek isteyen oyuncular için Neo Cab, Apple Arcade üyeliği ile oynanabilir oyunlar ortasında yer alıyor.

• Apple Arcade kütüphanesine eklenecek yeni rol yapma oyunlarını kaçırmamak için bu bağlantıya tıklayarak Apple Arcade üyesi olabilirsiniz.

Comments are closed.