iphone-se-4un-dizaynini-gosteren-maketler-paylasildi-touch-id-nihayet-gidiyor-152mYzn3.jpg

iPhone SE 4’ün Dizaynını Gösteren Maketler Paylaşıldı: Touch ID Nihayet Gidiyor

ABD merkezli teknoloji devi Apple’ın bir müddettir üzerinde çalıştığı bilinen uygun fiyatlı iPhone’u iPhone SE 4 ile ilgili yeni bir gelişme yaşandı. Telefonun dizaynını gözler önüne seren kimi manzaralar sızdırıldı. Majin Bu isimli sızıntı kaynağının paylaştığı imaj, telefonda büyük tasarım değişiklikleri olacağını gözler önüne seriyor.

iPhone SE 4 için paylaşılan maket imgeleri, yaklaşmakta olan akıllı telefonun iPhone 14 serisine benzeyeceği argümanlarını güçlendiriyor. Zira iPhone SE 4’te, büyük olasılıkla bir çentik bulunacak. Öte yandan; iPhone SE 3’te de bulunan Touch ID ise artık ortamızdan ayrılacak.

İşte iPhone SE 4 için paylaşılan görseller

Paylaşılan imajlarda dikkatimizi çeken konulardan bir tanesi de iPhone SE 4’ün kasasıyla ilgili. Bu telefon, ses tuşlarının çabucak üst kısmında büyük bir butona mesken sahipliği yapacak. Şu an için kesin bir şey söylemek çok güç fakat iPhone SE 4, iPhone 15 Pro’daki Eylem Butonu ile donatılacak üzere görünüyor.

Telefonun art kısmına ait paylaşılan imgelere baktığımızda ise iPhone SE 4’ün tek bir kamera kurulumuna sahip olacağını görüyoruz. Bu kamera, çabucak yanında LED flaş bulunduracak. 

iPhone SE 4, çok büyük olasılıkla önümüzdeki yıl için planlanıyor. Lakin çıkış tarihi için katılaşmış bir şey olmadığını söyleyelim.

Comments are closed.