iphone-16-pro-iki-yeni-renk-secenegiyle-geliyor-G7cSmFiN.jpg

iPhone 16 Pro, iki yeni renk seçeneğiyle geliyor

iPhone modelleriyle ilgili paylaştığı sızıntılarla tanınan Majin Bu, yaklaşmakta olan iPhone 16 Pro ve iPhone 16 Pro Max‘in 2 yeni renk seçeneğiyle geleceğini söylediği bir tweet yayınladı.

Bu, elde ettiği bilgilere dayanarak, iPhone 16 Pro’nun yeni renklerinin iPhone 14 Pro’nun altın rengine benzeri Çöl Sarısı (Çöl Titanyumu) ve iPhone 6’da kullanılana misal bir uzay grisi tonu olan daha koyu Çimento Grisi (Titanyum Grisi) olacağını paylaştı. Majin Bu, “Diğer muhtemel renkler de tartışılıyor fakat bunlar daha az inandırıcı görünüyor. Bunları bildirmekten kaçınmayı tercih ettim.” sözünü kullandı, birebir vakitte bu bilgilerin yüzde 100 hakikat olarak kabul edilmemesi gerektiğini de ekledi.

Sızıntı yapan kişi başka bir gönderide ise iPhone 16 Pro serisinin kırmızı yahut yeşil renkte sunulmasını beklemediğini söyledi. “Kırmızı ya da yeşil yok, tahminen mavi olmaya devam edecek, fakat diğer bir tonla değiştirilme mümkünlüğü da var” diye ekledi.

iPhone 16 serisinin Eylül ayı başında tanıtılmasını ve birebir ay içinde piyasaya sürülmesini bekliyoruz. iPhone 16 Pro’nun daha büyük bir 6.3 inç, iPhone 16 Pro Max’in ise 6.9 inçlik OLED bir ekrana sahip olacağı söyleniyor. Bununla birlikte iPhone 16 Pro ve iPhone 16 Pro Max’in her ikisinin de 5x optik yakınlaştırma yapabilen Tetraprism periskop kamera ile donatılması bekleniyor. Yeni Pro modellerinin ayrıyeten 48MP ultra geniş kameraya sahip olacağı ve her ikisinin de TSMC tarafından ikinci jenerasyon 3nm süreç düğümü (N3E) kullanılarak üretilen A18 Pro ile güçlendirileceği söylentiler ortasında.

Comments are closed.