ios-175-beta-2-yayinlandi-iste-tum-yenilikler-NtYlHw12.webp

iOS 17.5 beta 2 yayınlandı! İşte tüm yenilikler

Apple, iOS 17.5 ve iPadOS 17.5 güncellemelerinin ikinci beta sürümlerini dağıtıma çıkardı. Yeni beta paketi, geliştirici olmayan kullanıcılar için indirilebilir durumda. Pekala iOS 17.5 beta 2 sürümünde yeni neler bulunuyor?

iOS 17.5 beta 2 ile çözülen hatalar

iOS 17.5 ve iPadOS 17.5’in herkese açık betaları temel olarak Avrupa Birliği’nin gerektirdiği değişikliklere odaklanıyor. En değerli yeniliklerden biri, AB’deki kullanıcıların artık web siteleri üzerinden iPhone uygulaması indirebilmesi oldu. Başka bölgelerdeki kullanıcıların App Store’a bağlı kalmaya devam ettiğini belirtelim.

Ancak Apple, AB geliştiricileri için kimi kısıtlamaları da devreye aldı. Buna nazaran web sitesi üzerinden uygulama sunacak geliştiricilerin en az iki yıldır Apple Geliştirici Programı üyesi olması gerekiyor. Ayrıyeten AB’de 1 milyondan fazla yüklenen bir uygulamaya sahip olması da zarurî tutuluyor.

Uygulamaların ayrıyeten Apple’ın tasdik sürecinden geçmesi ve bilgi toplama siyasetlerini paylaşması gerektiği tabir edildi. Bu kısıtlamalar ile Apple, her geliştiricinin uygulama yayınlanmasının önüne geçmeyi hedefliyor.

Buna ek olarak yeni betalar, aygıt idaresi özelliklerine yönelik birtakım iyileştirmeler içeriyor. Birtakım iPad modelleri için de Pil Sıhhati dayanağına yer veriyor. Ayrıntılar paylaşılmamış olsa da, değişikliklerin birçoğu donanımsal sıkıntıları ele alıyor üzere görünüyor.

Beta programına kayıtlı test kullanıcıları, Ayarlar > Yazılım Güncelleme > Beta Güncellemeleri yolunu izleyerek iOS 17.5 yahut iPadOS 17.5’i yükleyebilir. Kullanıcılardan gelen geri bildirimlere bağlı olarak iOS 17.5’in kararlı sürümü dağıtıma çıkacaktır.

Comments are closed.