instagram-oykunuze-ekleyeceginiz-metni-de-yapay-zek-ya-yazdirabileceksiniz-mKhRTVvW.jpg

Instagram Öykünüze Ekleyeceğiniz Metni de Yapay Zekâya Yazdırabileceksiniz

Dünyanın en tanınan toplumsal medya platformlarından Instagram’ın yeni bir özellik üzerinde çalıştığı ortaya çıktı. Uygulamalar üzerine bilakis mühendislik süreçleri uygulayan Alessandro Paluzzi tarafından tespit edilen özellik, kullanıcıların kıssa oluştururken metin yazmalarını kolaylaştıracak.

Instagram kodlarında tespit edilen yeni özellik, yapay zekâya metin yazdırılmasını sağlayacak. Bu bağlamda; yazılan bir metin, yapay zekâ tarafından yine ele alınacak. Böylece kullanıcılar, daha etkileyici metinlere ulaşma imkânı yakalamış olacaklar.

Instagram’ın yeni özelliği bu türlü görünecek

Instagram’ın yaklaşmakta olan yeni özelliği, kendini sözlerle anlatmakta zorluk çeken kullanıcıların işini kolaylaştıracak üzere görünüyor. Lakin özelliğin nasıl faal edileceği şimdilik muhakkak değil. Paluzzi, bununla ilgili bir şey söylemedi.

Ne Meta ne de Instagram yöneticileri, yapay zekâ ile metin yazma özelliğiyle ilgili bir şey söylemediler. Yani özelliğin ne vakit kullanılabilir olacağı ve hangi lisanları destekleyeceği üzere başlıklar, şimdi bilinmezliğini koruyor.

Comments are closed.