icisleri-bakani-sosyal-medya-fenomenlerinin-el-konulan-mal-varliginin-kac-milyar-tl-pahasinda-oldugunu-SnZSMUxI.jpg

İçişleri Bakanı, Sosyal Medya Fenomenlerinin El Konulan Mal Varlığının Kaç Milyar TL Pahasında Olduğunu Açıkladı

İçişleri Bakanlığı, bilhassa Dilan Polat ve Engin Polat’ın tutuklanmasının akabinde “bazı” toplumsal medya fenomenleri hakkında soruşturma başlatmıştı. Onedio tarafından paylaşılan habere göre İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya geçtiğimiz saatlerde yapmış olduğu açıklama ile soruşturmayla ilgili yeni açıklamalarda bulundu.

Fenomenler vardı nerede artık? Bizim kimsenin malında mülkünde onu da nasıl değerlendirdiği bunla bir kederimiz yok. Lakin bir şikayet var ve MASAK bunları inceledi ve haydan gelmiş huya gidiyor diyorsa dur diyoruz biz.” diyen Ali Yerlikaya, 92 milyar liralık mal varlığa el konulduğunu açıkladı.

El koyulan araçların İstanbul Emniyet Müdürlüğüne tahsis edildiğini hatırlatan Yerlikaya, açıklamalarına şu formda devam etti:

“İnceliyoruz savcımıza arz ediyoruz. Savcımızda mahkemeye iletiyor. Mahkeme de gelin bu formda diyor. Toplamda da Türkiye’de 92 milyar liralık mal varlığına MASAK raporundan sonra mahkeme el koydu. Bu araçları biz kimden aldık? 421 organize kabahat örgütünün taşınır taşınmaz mal varlığı hakkında İstanbul Emniyetimiz savcılığa, savcılıkta ilgili mahkemeye müracaat etti. Mahkeme de dedi ki biz bu müracaatı yerinde gördük.
Verilen bildiri çok büyüktü. İster bu ülkeden gel, ister diğer ülkeden ol. İster mahallî, ister ulusal olsun. Şayet organize cürüm örgütü iseniz biz eninde sonunda size diz çöktürürüz. Adalete teslim ederiz. Varsa otomobiliniz onun da anahtarını alırız ve polisimize devriye arabası yaparız.”

Comments are closed.