hyperos-guncellemesi-alacak-poco-modelleri-aciklandi-hD4akbhs.webp

HyperOS güncellemesi alacak POCO modelleri açıklandı!

Xiaomi, geçtiğimiz sene tanıttığı Android tabanlı HyperOS için dağıtım çalışmalarını sürdürüyor. Marka şu ana dek amiral gemisi ve orta segment modelleri yeni sürüme geçirdi. Olağan bununla birlikte yan markalar için de çalışmalar devam ediyor. Son olarak Pekala HyperOS güncellemesi alacak POCO modelleri resmen açıklandı? İşte liste!

HyperOS güncellemesi alacak POCO modelleri

Xiaomi, yılın ikinci çeyreğinde HyperOS güncellemesi alacak POCO modellerini açıkladı. Buna nazaran ilgili listede beş telefon bulunuyor ve ortalarında geçtiğimiz ay tanıtılan Poco X6 Neo 5G üzere yeni modeller de mevcut.

İşte ikinci çeyrekte HyperOS güncellemesi alacak POCO modelleri;

  • Poco F4
  • Poco M4 Pro
  • Poco C65
  • Poco M6
  • Poco X6 Neo

Xiaomi kurucusu Lei Jun, geçen aylarda yaptığı paylaşımla HyperOS arayüzünün logosunun değiştiğini resmen duyurdu. Eskisine nazaran daha şık ve kompakt bir görünümle gelen yeni logo, dijital kozmostaki fikirler ve ilişkiler üzere bir ortada dönen noktalardan oluşan bir galaksi olarak tanımlanıyor. Tıpkı vakitte mora çalan renkleri de bünyesinde barındırıyor.

Xiaomi HyperOS; yeni saat tarzları, yazı tipleri, duvar kağıtları ve widget’larla ile kilit ekranında daha fazla özelleştirme sunacağı görülüyor. Denetim merkezi ise bir evvelki sürüm MIUI 14’e kıyasla daha pak ve daha çağdaş bir dizayna sahip olacak.

Uygulama simgeleri ise misal, lakin genel tutarlılık artmış üzere duruyor.Yeni sürümle birlikte dikkat çeken bir öbür ayrıntı ise Xiaomi HyperOS’un telefonlarda kaplayacağı alan oldu. Çinli şirketin tezine nazaran yapı 8.75 GB boyutlarında ve rakiplerine nazaran depolama konusunda önemli bir avantaj sağlıyor.

HyperOS, seleflerine kıyasla daha az güç tüketecek ve daha az belleklerde daha rahat çalışabilecek. Bu da bilhassa Xiaomi‘nin eski ve donanımsal açıdan kâfi olmayan eserleri için bir açık kapı bıraktığı manasına geliyor.

Peki siz bu mevzu hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlar kısmında bizimle paylaşabilirsiniz!

Comments are closed.