huaweinin-apple-watchla-katiyen-ilgisi-olmayan-akilli-saati-watch-fit-3-ortaya-cikti-F9SgxOCF.jpg

Huawei’nin Apple Watch’la Katiyen İlgisi Olmayan (!) Akıllı Saati “Watch Fit 3” Ortaya Çıktı

Akıllı telefon tarafında Google takviyesini kaybetmesine karşın emin adımlarla devam eden ve güçlü modeller sunan Huawei, bunun yanında giyilebilir teknoloji ve bilgisayar tarafında da göze çarpan eserler sunuyor. Akıllı telefonlar her ne kadar pek çok kişinin gözünde aynılaşmaya başlamış olsa da akıllı saatler üzere giyilebilir teknoloji eserlerinde yaratıcılığın devam ettiğini görüyoruz.

En azından Huawei Watch Fit 3 modeline ilişkin olduğu tez edilen görselleri görene kadar niyetimiz bu istikametteydi. Birazdan göreceğiniz Watch Fit 3 sızıntıları, modelin ikonik Apple Watch modeline benzemesi sebebiyle toplumsal medyada epey eleştirildi. Lafı fazla uzatmadan kelam konusu modele geçelim.

Ap- Huawei Watch Fit 3, paylaşılan görsellere nazaran 4 seçenek sunacak.

Kasanın yapısından tutun, düğmelerin yerleşimine kadar her köşesiyle Apple Watch modellerini anımsatan modeller, ince çerçeveler ve yuvarlatılmış köşelerle geliyor. Yandaki düğmelerden üstte olan hem dönüyor hem de buton vazifesi görüyor. Alttaki ise yalnızca buton. Alışık olduğumuz kordon kontağı yerine Apple Watch’tan alışık olduğumuz sistem kullanılıyor üzere görünüyor.

  • Sağdaki modelin kordonları, klasik saatlerden alışık olduğumuz biçimde değişecek üzere görünüyor.

Huawei’nin Watch Fit modelleri, akıllı saat vazifesinden çok fitness takip cihazları olarak dikkat çekiyor. Bu bağlamda aktivite ve uyku takibine ek olarak telefona gelen aramaları ve bildirimleri de iletebiliyorlar. HarmonyOS’in tıraşlanmış bir sürümüyle çalışan Watch Fit modellerinde bu tıraşlanma yüzünden birtakım uygulamalar yer almıyor. Siz tasarımı nasıl buldunuz?

Comments are closed.