huawei-harmonyos-next-ile-androidi-bitirecek-GVJCMtbL.jpeg

Huawei, HarmonyOS Next ile Android’i bitirecek!

Huawei önümüzdeki hafta HarmonyOS Next işletim sistemi hakkında ayrıntılar vermeye hazırlanıyor. Şirketin yeni yazılımıyla ilgili detaylar toplumsal medyada ortaya çıktı. Çin’den gelen imajlarda, HarmonyOS Next’in arayüzü sızdırıldı.

HarmonyOS Next ne vakit çıkacak

Huawei, yeni kuşak işletim sistemi ile taşınabilir dünyada Android‘in yerini almayı planlıyor. Ortaya çıkan imajlar, şirketin yeni arayüzüne birinci bakışı sağlıyor. Özelleştirilebilir ana ekranlar, uygulama çekmecesi, ayarlar menüsü ve bildirimler öne çıkıyor.

Üretici, HarmonyOS Next ile büyük bir değişikliğe hazırlanıyor. Artık Android için geliştirilen uygulamalar Huawei aygıtlarında kullanılamayacak. Bu, şirketin Android uygulamaları için sağladığo uyumluluk dayanağını bırakacağı manasına geliyor.

Paylaşılan manzaralara nazaran kimi uygulamalar ve bilgiler, bulut depolamadan çekilebilecek. Fakat Android takviyenin kaybedilmesi, uygulama ve bilgi konusunda kullanıcı tecrübesini değerli ölçüde etkileyecek üzere duruyor.

Huawei daha evvel düzenlediği bir aktiflik kapsamında Next’in geliştirici önizlemesini bu yılın ikinci çeyreğinde başlayacağını açıklamıştı. Ayrıyeten yılın sonuna hakikat düzenlenecek bir lansman kapsamında resmi dağıtımı da yapacak.

ABD ve Çin ortasında uzun vakittir süren bir savaş var. Bu ticaret savaşı ise teknoloji şirketlerini büyük oranda etkiledi. En çok etkilenen şirket ise Huawei oldu. Bunun üzerine şirketin Google ile yaşadığı ayrılık da tuzu biberi oldu.

Peki, siz Huawei HarmonyOS Next sürümü hakkında ne düşünüyorsunuz? Sizce başarılı olacak mı? Görüşlerinizi yorumlar kısmından bizlerle paylaşmayı unutmayın!

Comments are closed.