herkes-gta-6yi-beklerken-uretimci-take-twodan-berbat-haber-geldi-fyrMYtpQ.jpg

Herkes GTA 6’yı beklerken, üretimci Take-Two’dan berbat haber geldi

Grand Theft Auto serisinin yayıncısı Take-Two Interactive, çalışanının yaklaşık %5’ini işten çıkararak iş gücünü azaltıyor.

2025 yılında GTA 6’yı piyasaya sürmeye hazırlanan yayıncı, 8-K SEC müracaatında belirtildiği üzere tüm işçisinin yaklaşık %5’ini işten çıkarıyor. Bu müracaatta, 2024 yılı sonuna kadar tamamlanması planlanan ve “Şirketin iş gücünü yaklaşık %5 oranında azaltacak” bir “maliyet azaltma programı” detaylarıyla anlatılıyor.

Statista’nın bildirdiği üzere Take-Two Interactive, 31 Mart 2023 prestijiyle 11.580 çalışanı istihdam ediyordu ve şirket muhtemelen o vakitten bu yana geçen mühlet içinde daha da fazla kişiyi işe aldı. Bu yüzden Take-Two’nun kararının yaklaşık 600 çalışanın işten çıkarılmasıyla sonuçlanacağı kestirim edilebilir.

Ayrıca Take-Two, “geliştirme kademesindeki birçok projeyi iptal edeceğini ve tertip yapısını tertibe sokacağını, böylelikle işçi sayısını ortadan kaldıracağını ve gelecekteki işe alım gereksinimlerini azaltacağını” da müracaatta doğruluyor.

Tam olarak hangi projelerin iptal edildiği söylenmiyor lakin bir sonraki Bioshock oyununun, Take-Two Interactive’in sahibi olduğu 2K’ya ilişkin Cloud Chamber tarafından geliştirildiğinin bildirildiğini belirtmekte yarar var. Yaklaşık beş yıl evvelki birinci duyurusundan bu yana Bioshock 4 hakkında öteki hiçbir bilginin ortaya çıkmaması, bu serinin bir sonraki üyesinin kuşkulu olduğu manasına gelebilir.

Comments are closed.