guncelleme-yaramadi-kimi-samsung-telefonlarin-ekraninda-yesil-cizgi-sorunu-ortaya-cikti-8p595KdK.jpg

Güncelleme Yaramadı: Kimi Samsung Telefonların Ekranında “Yeşil Çizgi” Sorunu Ortaya Çıktı

Güney Koreli teknoloji devi Samsung’un birkaç yıl evvel piyasaya sürdüğü Galaxy S21‘de eş vakitli problemler yaşanmaya başladığı bildiriliyor. Samsung forumları ile toplumsal medyada paylaşım yapan kullanıcıların raporlarına nazaran bilhassa de Galaxy S21 Ultra ile Galaxy S21 FE modellerinde, ekranda yeşil bir çizgi belirmeye başlamış durumda.

Samsung telefonlarda neden bu türlü bir sorun yaşandığı bilinmezken birtakım kullanıcılar, bu durumun yazılım güncellemesi kaynaklı olduğunu tabir ediyorlar. Kimileri ise telefonların son devirlerde çok ısınmaya başladığını, bunun sonucunda da ekrandaki yeşil çizginin göründüğünü söylüyorlar. Resmî açıklama gelmeden, neden üzerine konuşmak çok da yanlışsız değil.

Samsung Galaxy S21 serisindeki yanılgılar bu türlü görünüyor

Samsung tarafından bahisle ilgili bir açıklama yapılmamış olsa da ekran üzerindeki çizgiler, birden fazla vakit donanımsal olabiliyor. Bu çeşit yanılgılara yol açan şey, genelde arıza yapan ekran könnektörlerinden ve kablolardan kaynaklanıyor. 

Samsung Galaxy S20 serisinde de emsal problemler yaşandı

Samsung Galaxy S21 kullanıcılarını etkilemeye başlayan sorun, Samsung için çok da alışılmadık bir sorun değil. Geçmişte, Samsung Galaxy S20 serisinde de benzeri meseleler yaşandı. Şirket, sorun yaşanan ülkelerdeki Galaxy S20 sahiplerine ücretsiz tamirat ve değişim hakları tanımladı. Bakalım bu defa nasıl bir tahlil üretilecek.

Comments are closed.