helldivers-2nin-gelistiricisi-oyuncular-sunucu-problemleriyle-dalga-geciyor-diye-discord-kanalini-kapatti-vOHM8mHb.jpg

Helldivers 2’nin Geliştiricisi, Oyuncular Sunucu Problemleriyle Dalga Geçiyor Diye Discord Kanalını Kapattı

Oyun üretimcileri yıllardır çok oyunculu yapımlara odaklanmış durumda. Bu oyunlardan biri olan Helldivers 2. Yapım, her ne kadar satış sayıları açısından başarılı bir performans sergilese de sunucu problemleri ve maç bulmakta yaşanan zorluklar, oyunseverleri küstürüyor. Oyuncular da çeşitli mecralarda yansılarını gösteriyor, Discord dahil. 

Helldivers 2’nin Discord kanalı süreksiz olarak kilitlendi

Bilgisayara ve PlayStation 5’e çıkalı daha bir hafta olmuşken 1 milyon satışa ulaşan Helldivers 2, Steam’de tıpkı anda 100 bin ve 200 bin eş vakitli çevrim içi oyuncu sayılarına ulaşan birinci imal olmuştu. Oyun, Steam’in de en çok satanlar listesinde de üst sıralardaydı. Muvaffakiyetinin bedelini ödeyen üretimci Arrowhead, oyun çıktığından bu yana maç bulma ve sunucu meselelerini çözmeye çalışıyor. Bu meseleler yüzünden oyunun yorumları da karışık düzeyde. 

Son olarak bugün sabah saatlerinde oyunun sunucu külfetlerinin yeniden baş göstermesiyle oyuncular da firmanın Discord sunucusuna hamle ettiler. Oyuncular, Call of Duty: Advanced Warfare oyunundan sonra meşhur olan “Saygını göstermek için F’ye bas.” meme’ini kullandı. Discord sunucusunun F görselleriyle dolmasının akabinde firma, süreksiz olarak kanalı kapattı. Bir moderatör, yaptığı açıklamada bu seri paylaşımları yapanları evvel süreksiz olarak engelleyeceklerini sonra da büsbütün banlayacaklarını tabir etti. 

Elbette ki bu durum, oyunseverleri durdurmadı. Bu durumda oyuncular, üretimin Reddit’teki başlığını doldurdu. Oyunun yaşadığı problemlerin nedeni olarak ise anlık olarak oyuncu sayısının yüksekliği gösteriliyor. 

Comments are closed.