hayatta-kalma-dune-oyunu-geliyor-iste-yeni-fragman-JUhRubCO.jpg

Hayatta kalma Dune oyunu geliyor! İşte yeni fragman

Film serisiyle birlikte cümbüş dünyasında büyük ses getiren Dune, oyun sanayisini de sallamaya hazırlanıyor. Funcom tarafından geliştirilen Dune cihanında geçecek yeni hayatta kalma MMO üretimi için fragman paylaşıldı. Pekala Dune Awakening ne vakit çıkış yapacak?

Dune Awakening ne vakit çıkacak?

Funcom, paylaştığı son fragmanla birlikte birtakım kıymetli ayrıntıları paylaştı. Geliştirici, Dune sinemasının imalcisi olan Legendary Entertainment ile iş birliği yaptığını söyledi. Kreatif Yönetici Joel Bylos, oyunun hayatta kalma mekanikleri ve Legendary ile olan yakın iştirakini ele aldı.

Bylos’a nazaran oyuncular, başlangıçta Arrakis’in çöl ortamında su ve barınak bulmak üzere temel hayatta kalma ögelerine odaklanacak. Fakat oynanış, ilerledikçe Dune cihanında siyasi çaba ve ilerleme uğraşına dönüşecek.

Funcom, projenin başlangıcından bu yana Legendary ile yakın halde çalışıyor. Dune sinemasının gelişimini ve direktör Denis Villeneuve’ün yeteneklerini Funcom ile paylaşan grup, bu kapsamda Dune’un oyun dünyasında da başarılı olmasını istiyor.

Geliştirici stüdyonun konsept sanatkarlarından oluşan takımı, Villeneuve tarafından oluşturulan Arrakis’e sadık kalacaklarını söyledi. Bu da Dune 1 ve 2’yi seven izleyicilerin, Dune Awakening için heyecanlanabileceği manasına geliyor.

Dune Awakening, Unreal Engine 5.2 ile geliştiriliyor. Motordaki Lumen ve Nanite teknolojilerinin, oyunun atmosferini oluşturmak için kıymetli olduğu belirtildi. Bylos, “Böyle bir oyun yaratmak için Unreal 5’i kullanmak muhakkak en düzgün seçeneklerden biri” dedi.

Dune Awakening’in çıkış tarihi şimdi bilinmeyen. Lakin oyunun beta kayıtları açılmış durumda. Hayatta kalma imali PC, PlayStation 5 ve Xbox Series X/S için sunulacak.

Comments are closed.