guncelleme-sonrasinda-samsungun-telefon-ekranlarinda-yesil-cizgiler-ortaya-cikti-ZqyRnryW.jpg

Güncelleme sonrasında Samsung’un telefon ekranlarında yeşil çizgiler ortaya çıktı

Bu ay yayınlanan bir güncellemeden sonra, üst ve orta sınıf Samsung Galaxy modellerinde yeni bir sorun ortaya çıktı. Birtakım kullanıcıların aktardığına nazaran, güncelleme yapılan telefonların ekranlarında yeşil bir çizgi belirmeye başladı.

Ekranda beliren bu dikey yeşil çizginin şimdi yaygın bir sorun mu yoksa yalnızca lokal bir sorun mu olduğu bilinmiyor. Bilinen tek şey sorunun birden fazla telefon modelini etkilediği. Android Authority, Galaxy S21 FE ve S21 Ultra modellerinin bu meseleden mustarip olduğunu belirtirken, SamMobile ise Galaxy A73, M21 ve S22 serisinin tamamı dahil olmak üzere daha pek çok aygıtın birebir sorunu yaşadığını söylüyor.

Ancak yeşil çizgiye karşın telefonların olağan bir halde çalıştığı bildiriliyor. Yani bu sorun aygıtları bozmuyor, fakat ekranın ortasında büyük yeşil bir çizgi olması epeyce can sıkıcı bir durum. Şu an yanılgıya neyin sebep olduğunu kimse bilmese de yakın vakitte yayınlanan OneUI 6.0 yahut Nisan 2024 güvenlik güncellemesinin neden olduğu düşünülüyor.

Esasında yeşil çizgiler ekseriyetle ekran ve donanım ortasındaki kusurlu bir kontağın belirtisi olarak ortaya çıkar. Ayrıyeten telefonun düşmesi yahut ekranın çok fazla bükülmesi üzere fizikî hasarların bir sonucu olarak ortaya çıkabiliyor. Bununla bir arada çok ısınma da diğer bir mümkünlük.

İlk sefer yaşanmıyor

Bu ortada Galaxy telefonlarda yeşil çizgiler birinci sefer ortaya çıkmıyor. Daha öncesinde birebir meseleyle karşılaşan birçok kullanıcı olmuştu. 2023’te bir Facebook kullanıcısı, sorunun Galaxy Note 20 Ultra‘da ortaya çıktığını yazmıştı. Bu yılın başlarındaysa resmi Samsung forumlarında Qu1JcMmacCO isimli bir kullanıcı Galaxy S24 Ultra model telefonunda çizgiler olduğunu bildirdi. Enteresan olan kısım ise tüm bu bireylerin, akıllı telefonlarını güncelledikten sonra bu ekran sıkıntısıyla müsabakaları.

Comments are closed.