googlein-telefon-uygulamasina-ses-efektleri-geliyor-sik-kullanilirsa-arkadaslik-bitirir-AfXPkyJU.jpg

Google’ın Telefon Uygulamasına Ses Efektleri Geliyor (Sık Kullanılırsa Arkadaşlık Bitirir)

Muhtemelen bu haberle birlikte Google’ın bir telefon uygulamasının olduğunu öğrendiniz. Kelam konusu uygulama, standart olarak telefonunuzda bulunan uygulamanın üzerine öbür özellikler ekliyor. Spam aramaları evvelce bildirme, arama nedeni gösterme, sesli iletileri görüntüleme ve dinleme üzere birçok özellik bu uygulamada yer alıyor.

Bu üzere taraflarıyla epeyce kullanışlı olan uygulamanın beta sürümünde, görüşme esnasında etkileşim sağlayacak bir özellik keşfedildi. Kelam konusu özellik, Discord’un soundboard’una emsal bir halde karşıdakine belirli ses efektleri göndermenizi mümkün kılacak. Alışılmış bu özellik görüşmeleri daha mı eğlenceli kılar yoksa arkadaşınız size mi kurulur bilemiyoruz.

Karşınızda ses (audio) ve emoji birleşimi audiomoji’ler.

Geçtiğimiz yılın eylül ayından beri üzerinde çalışılan audiomoji’ler, uygulamanın beta sürümündeki kodlar ortasında bulundu. Kodları bulan AssembleDebug, üstteki görüntüden dinleyebileceğiniz 6 ses efektini evrak olarak çıkardı. Ayrıyeten kendisinin bulgularına baktığımızda, bu ses efektlerine bağlı olan animasyonların olduğunu da görüyoruz. Olağan bunların arayüzde tam olarak nasıl kullanılacağı şimdi net değil. Onlardan biri şu formda:

Geçtiğimiz yılın eylül ayında bu özellik “sesli tepki” olarak biliniyordu. Şimdilik yalnızca Google Telefon uygulamasının beta sürümünde görülen bu özelliğin ne vakit herkese açılacağı meçhul. Ama biliyoruz ki bu üzere alanlarda bir özellik tutarsa öteki platformlarda ona yönelir. Yani farklı telefon uygulamalarında audomoji’ler görmemiz de mümkün.

Siz bu özelliği nasıl buldunuz? Sizce bir noktada hudut bozucu olur mu yoksa pek eğlenceli mi görünüyor?

Comments are closed.