googledan-uygun-fiyatli-akilli-telefon-geliyor-fG6UBULu.jpg

Google’dan uygun fiyatlı akıllı telefon geliyor!

Google‘ın standart Pixel modellerine uygun fiyatlı bir alternatif olarak kullanıcılara sunduğu ”a” serisinin devamı için geri sayım başladı. Bilindiği üzere en son geçtiğimiz sene Pixel 7a tanıtıldı ve genel manada olumlu geri dönüşler aldı. Artık ise sıra Pixel 8a’da ve son raporlar telefonun kritik bir eşiği aştığını gözler önüne seriyor. İşte Google Pixel 8a bilinen özellikleri ve potansiyel tanıtım tarihi!

Google Pixel 8a Bluetooth SIG bilgi tabanında – Özellikleri ve tanıtım tarihi

Google Pixel 8a; G8HNN, GKV4X, G6GPR ve G576D model numaralarıyla Bluetooth SIG bilgi tabanında göründü. Liste akıllı telefonun Bluetooth 5.3 takviyesiyle geleceği dışında rastgele bir teknik özelliğini ortaya çıkarmıyor, fakat lansmanın çok yakında olduğuna işaret ediyor.

Akıllı telefonun mayısta düzenlenecek Google I/O konferansında tanıtılması bekleniyor. Bununla birlikte 120 Hz yenileme suratı sunan 6,1 inç FHD+ çözünürlüklü OLED bir ekrana sahip olacak. Dahası, 1.400 nitlik zirve parlaklığı ve HDR teknolojisini destekleyecek.

Bilindiği üzere geçen sene vitrine çıkan Pixel 7a’da 90 Hz’lik bir yenileme suratı karşımıza çıkmıştı. Yeni akıllı telefon üstte da görüldüğü üzere bilhassa ekran tarafında önemli güzelleştirmelerle gelecek. Bunun dışında model, Tensor G3’ün sürat aşırtmalı bir versiyonundan güç alacak. Hatta eserin geçtiğimiz yılki Geekbench performans testi sonuçları tek çekirdekte 1.218 ve çok çekirdekteyse 3 bin 175 puan.

Google Pixel 8a kutu görseli MySmartPrice tarafından paylaşıldı. Görsellere göz attığımızda telefonun dizaynını net bir formda görebiliyoruz. Burada geçmiş modellere kıyasla daha yuvarlak çerçeveler ve kompakt bir görünümün tercih edildiğini söyleyebiliriz. Kamera heyetimin boyutunda da bir küçülme kelam konusu.

Akıllı telefonun selefi Google Pixel 7a’nın teknik özellikleri ise şöyle;

  • Ekran: 6.1 inç, FHD+, 90 Hz, OLED
  • İşlemci: Google Tensor G2
  • Batarya: 4,385 mAh, 20W kablolu ve 5W kablosuz şarj
  • Kamera: 64 Megapiksel ana (ƒ/1,89 diyafram, 80° görüş alanı, 0,8 μm piksel genişliği) ve 13 Megapiksel ultra geniş açı (ƒ/2,2 diyafram, 120° görüş alanı, 1,12 μm piksel genişliği) / 13 Megapiksel selfie
  • Bellek: 8 GB RAM
  • Depolama: 128 GB
  • İşletim sistemi: Android 13
  • Bağlantılar: Wi-Fi 6E, 5G, USB 3.2 Gen 2, Dual-SIM

Peki sizler bu husus hakkında neler düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi aşağıdaki yorumlar kısmından bizlerle paylaşabilirsiniz.

Comments are closed.