googledan-pazari-karistiracak-katlanabilir-pixel-9-surprizi-GH4RlJUX.jpeg

Google’dan pazarı karıştıracak katlanabilir Pixel 9 sürprizi!

Google, önümüzdeki sonbaharda Pixel 9 ailesini görücüye çıkaracak. Yeni jenerasyon katlanabilir modelin de bu seriyle birleşeceği tez edildi. Buna nazaran Pixel Fold 2 modeli yerine, direkt Pixel 9 Pro Fold isimli katlanabilir aygıt sunacak. Bu da Pixel 9 ailesinde katlanabilir ekranlı bir versiyon olacağı manasına geliyor.

Google Pixel 9 Pro Fold bu sonbaharda geliyor mu?

İlk olarak geçtiğimiz yıl tanıtılan Pixel Fold, Google’ın katlanabilir telefon dünyasına saf Android tecrübesini getirdi. Bu modelin devamı olarak Pixel Fold 2’nin sunulacağı düşünülüyor. Fakat Google’ın Pixel 9 Pro’nun katlanabilir versiyonu üzerinde çalıştığı ortaya çıktı.

Bu, katlanabilir telefonun yılın sonlarında piyasaya sürülecek Pixel 9 ve Pixel 9 Pro modelleriyle benzeri özellikleri paylaşacağını gösteriyor. Yani Pixel 9 serisine güç verecek Tensor G4’ün katlanabilir model de kullanılacağını söyleyebiliriz.

İşlemcinin Geekbench skoru tek çekirdekte 1.082 ve çok çekirdekte ise 3 bin 121. Bunun yanı sıra kaynağa nazaran aygıtın ekranının üretimi Nisan’da başlayacak ve Eylül/Ekim aylarında ise piyasaya sürülecek.

“Pro” olarak sunulması ise Pixel 9 serisinin üst seviye özellikleriyle geleceğini gösteriyor. Pixel 8 Pro’da yer alan 10x zoom görüntüleme çipi, katlanabilir aygıtın kamera özelliklerini ön plana çıkarabilir. Google’ın tıpkı vakitte yapay zeka özellikleri yerleştirmesi bekleniyor.

Sonbaharda başka Pixel 9 modelleriyle birlikte piyasaya sürülmesi halinde, Pixel 9 Pro Fold resmi olarak amiral gemisi ailesine katılmış olacak.

Comments are closed.