google-yeni-katlanabilir-telefonunda-isim-degisikligi-yapmayi-planliyor-artik-pixel-fold-olmayacak-4fcCLliG.jpg

Google, Yeni Katlanabilir Telefonunda İsim Değişikliği Yapmayı Planlıyor: Artık Pixel Fold Olmayacak

Google, tüm hizmetlerine ek olarak akıllı telefonlar konusunda da çok güzel bir devirden geçiyor. Şirketin geçen yıl tanıttığı Pixel 8 serisi büyük beğeni toplamıştı. Ayrıca birinci katlanabilir telefonu Pixel Fold’a gelen yansılar de genel manada güzeldi. Maalesef bu aygıtların hiçbirini ülkemizde görememiştik.

Teknoloji devinin önümüzdeki aylarda tanıtacağı yeni Pixel aygıtlar için heyecanlı bekleyiş sürerken bugün değerli bir tez ortaya atıldı. Teze nazaran Google, katlanabilir telefonunda isim değişikliğine gidecek.

Yeni katlanabilir aygıtın ismi “Pixel 9 Pro Fold” olabilir

Geçen sene çıkan birinci modelin halefi olacak yeni katlanabilir Pixel telefonun, “Pixel Fold 2” ismini alması bekleniyordu. Lakin Android Authority’nin edindiği bilgiler, bunun yaşanmayacağını gösterdi. Argümana nazaran şirket, Pixel Fold isminden vazgeçerek aygıtı Pixel 9 serisine dahil edebilir. İsmi ise “Pixel 9 Pro Fold” olabilir.

Bu da büsbütün başka gelmek yerine Pixel 9 serisinin dördüncü üyesi olabileceği manasına geliyor. Seride standart, Pro, yeni bir model olacak Pro XL versiyonların yer alması bekleniyordu. Söylenti doğruysa katlanabilir olan model, Pro isimli üçüncü aygıt olacak.  Bu da büsbütün amiral gemisi özelliklerle donatılabileceği manasına geliyor.

Yeni katlanabilir Pixel telefonla ilgili bilinenler şu an için çok az. Tamamen yeni bir kamera tasarımı, daha büyük ekran ve batarya, Tensor G3 işlemci ve 1 TB’a kadar depolama söylentiler ortasında. OnLeaks ve Smartprix tarafından oluşturulan ve içeriğimizden görebileceğiniz render görsellerden aygıtın dizaynıyla ilgili fikir edinebiliyoruz.

Google’ın ikinci katlanabilir telefonu, geçen yılın bilakis Google’ın I/O geliştirici konferansında tanıtılmayacak. Bunun yerine Pixel 9 serisiyle birlikte ekim ayında duyurulacağı kestirim ediliyor.

Comments are closed.