google-telefon-uygulamasinin-arayuzu-degisiyor-iste-yeni-tasarim-sZxvXz93.jpg

Google Telefon Uygulamasının Arayüzü Değişiyor: İşte Yeni Tasarım

Muhtemelen bu haberle birlikte Google’ınbir Telefon uygulamasının olduğunu öğrendiniz. Kelam konusu uygulama, standart olarak telefonunuzda bulunan rehber yahut telefon uygulamasının üzerine farklı özellikler ekliyor. Spam aramaları evvelce bildirme, arama nedenini gösterme, sesli bildirileri görüntüleme ve dinleme üzere birçok özellik bu uygulamada var.

Bu üzere taraflarıyla epeyce kullanışlı olan uygulamanın beta sürümünde, uygulama dizaynının bir tık değiştiği fark edildi. Geliştiriciler açılıp kapanan yan panele yerleştirdikleri kategorileri uygulamanın alt kısmındaki bir kısma aktarırken Google, bunun tam aksine giderek alttaki bölümü kaldırmış üzere görünüyor.

Alt kısım yerine 3 çizgili menü geliyor.

Güncel olarak Favoriler, Son Aramalar, Bireyler ve Voicemail üzere seçenekleri altta sunan ve bunlara dokunarak menüler ortasında gezebildiğiniz uygulama, PiunikaWeb ve AssembleDebug tarafından bulunanlara nazaran kelam konusu alt kısma veda edecek. Onun yerine sol üstte “hamburger” diye isimlendirilen 3 çizgi yoluyla bir yan panel açılacak.

Saydığımız Favoriler üzere kısımların de burada sunulması bekleniyor. Yeni olarak bu kısımda yalnızca Kişiler ve Voicemail seçeneklerini görüyoruz. Göze epey boş görünen bu kısma başka menülerin de eklenmesi bekleniyor. Kelam konusu değişiklik, 128.0.625763929 beta sürümünde görüldü.

Bunun haricinde Android kullanıcılarını uydu ilişkisiyle acil servislere yönlendirecek olan SOS özelliğine yönelik bir müsaadenin de kod olarak keşfedildiği söylendi. Google’ın telefon uygulaması, sunduğu özelliklerle ve daima güncellenmesiyle dikkat çekiyor. Siz hangi tasarımı tercih ediyorsunuz?

Comments are closed.