gmail-bu-vakte-kadar-neredeydi-diyeceginiz-bir-ozellige-kavusuyor-Ajl6UD5F.jpg

Gmail, “Bu Vakte Kadar Neredeydi?” Diyeceğiniz Bir Özelliğe Kavuşuyor

E-posta dendiğinde akla gelen birinci uygulamalardan olan Gmail, özünde bu kadar kolay bir fonksiyona sahip olmasına karşın daima Google’ın elinden geçerek yeni özelliklere kavuşuyor. Genel olarak e-posta tecrübesini ve gelen kutusu idaresini daha verimli kılmayı hedefleyen bu özelliklere artık bir yenisi daha eklenecek.

Bildiğiniz üzere haber abonelikleri, e-posta listeleri, duyurular, toplumsal medya bildirimleri vb. derken, bilhassa de tek e-posta kullanıyorsanız aboneliklerinizin takibini yapmak büyük baş ağrısı sebebi olabiliyor. AssembleDebug tarafından bulunan özellik, bu mevzuyu çözecek üzere görünüyor.

Tüm abonelikleri tek bir yerden yönetebileceğiz.

Gmail’i açıp yan panele girdiğimizde, Spam ve Gönderilen üzere kategorilerin altında “Abonelikleri Yönet” seçeneği yer alacak üzere görünüyor. Bu kategoride e-postalarınız ayrıntılıca incelendikten sonra gönderilme sıklıklarına nazaran kategorize edilecek. Bu da spam olanların kolaylıkla ayrışmasını sağlayacak.

Aynı filtre içinde aboneliklerden yahut spamdan kurtulmak için “Abonelikten Çık” butonu da yer alacak. Şu an için etkin olmayan özellik, kısaca aboneliklerinizi tek bir yerden yönetmenizi ve istemediğiniz aboneliklerden anında çıkabilmenizi sağlayacak.

Bu özelliğin tam olarak ne vakit genele açılacağı bilinmiyor lakin çıktığı vakit elbet çok yaygın kullanılan bir özellik olacak. Çünkü e-posta listelerine nasıl abone olduğunu bile hatırlamayan kullanıcıların tekrardan abonelikten çıkması epeyce yorucu oluyor. Özellik gelene kadar beklemek istemiyorsanız Gmail’in arama kısmına “unsubscribe” diye aratıp istemediğiniz e-posta listelerinden çıkış butonlarını bulabilirsiniz.

Comments are closed.