game-pass-kullanici-sayisi-aciklandi-KAPM1zrr.webp

Game Pass kullanıcı sayısı açıklandı

Xbox işvereni Phil Spencer, verdiği bir röportajda Xbox Game Pass ’e tam fiyat ödeyen abonelerin toplam sayısını açıkladı. Kendisi 2022’de platformun 25 milyon abonesi olduğunu, ve 2023 sonu itibariyle bu sayıda devasa bir artış olduğunu belirtti.

Game Pass’in 34 milyon tam fiyat ödeyen abonesi var

2023 yılının sonunda bu abone sayısı 9 milyon artarak 34 milyona ulaştı. Spencer, bu bahsedilen abone sayısının promosyon, fiyatsız abonelik kampanyası yahut indirimden yararlanmadığının üstünde durdu.

Ayrıca Spencer, Game Pass’ın geçen yıl Game Pass Core olarak tekrar isimlendirilmesinin akabinde Xbox Live Gold üyelerinin ne kadarının artık Game Pass aboneleri olarak sayıldığını da belirtti. Bunların sayısı hayli az ve yeni üyelerin birden fazla PC ve bulut üzerinden geliyor.

Xbox’un Series X ve S’teki satışları malum, Game Pass abonelerinin oradan gelmesi sıkıntı. Spencer’ın da dediği üzere Game Pass kullanıcılarının (yeni üyeler haricinde de) büyük bir çoğunluğu da PC’de.

Microsoft, Xbox tarafında biraz problemde çünkü şirket, dört birinci parti Xbox oyununun PS5 ve Switch’e gideceğini doğruladı. Bunun akabinde Xbox topluluğu pek mutlu olmadı haliyle. Şirket de onları tatmin etmek için bir dizi olumlu duyuruyu artarda yapmaya başladı.

Şirket ayrıyeten, Microsoft’un geçen yıl 69 milyar dolar karşılığında satın almasının akabinde yayınlanan birinci Activision Blizzard oyunu Diablo 4’ün Game Pass’e geleceğini duyurdu.

Xbox eş lideri Sarah Bond, Microsoft’un şu anda donanım jenerasyonunda göreceğiniz en büyük teknik sıçramayı sunmayı amaçlayan bir yeni kuşak bir Xbox üzerinde çalıştığını da doğruladı.

Siz ne düşünüyorsunuz? Fikirlerinizi yorumlar kısmından bizlerle paylaşmayı lütfen unutmayın.

Comments are closed.