game-of-thronesun-begenilmeyen-finali-icin-cok-konusulacak-aciklama-OCrDCMSY.jpg

Game of Thrones’un beğenilmeyen finali için çok konuşulacak açıklama

Dünya çapında milyonlarca izleyiciye ulaşan fenomen TV dizisi Game of Thrones’un finali pek çok izleyici için beklentiyi karşılamamıştı. Bunun nedeni ise artık anlaşılıyor.

Dizinin üretimcileri, yeni verdikleri bir röportajda, dizinin finalindeki olayları çok geniş bir formda, 3 sinemalık bir sinema serisiyle anlatmak istediklerini lakin kanalın bunu engellediğini açıkladılar.

Öykü bu kadar süratli finale bağlanmamalıydı

Romanların müellifi George R.R. Martin de 2020’de dizinin sonunda 3 kısımlık bir sinema sineması serisi istediğini açıklamıştı. Lakin yayıncı, üretimcilere, sinemadan gişe elde etme hayalini bırakıp tüm güçlerini televizyon kanalına harcamalarını söylemiş ve hikayenin sinema sineması için vize vermemiş. Hasebiyle, aslında ikişer saatten toplam 6 saatte anlatılacak final olayları, yalnızca bir saatlik final kısmına sığdırılmış. Ayrıyeten, Lords of The Rings üçlemesi üzere bir Game of Thrones üçlemesini sinemada izleme fırsatını da kaybetmişiz.

Yapımcıların bu mevzuda istekli olması ve artık bu bahiste açıklamalar yapmaları, George R.R. Martin’in kitapları hakkında bir sinema sineması için görüşmelerin başladığı kuşkusunu de uyandırıyor. Yakın gelecekte, Game of Thrones dünyasını mevzu alan sürpriz sinema filmi haberleriyle karşılaşabiliriz.

Comments are closed.