galaxy-z-fold-6nin-sizan-manzaralari-buyuk-bir-yenilik-beklemeyin-diyor-FaReOQg6.jpg

Galaxy Z Fold 6’nın sızan manzaraları, büyük bir yenilik beklemeyin diyor

Samsung, son yıllarda katlanabilir telefonlarını güncellerken epey muhafazakar davrandı ve tasarım konusunda önemli adımlar atmaktan kaçındı. Ve yeni, büyük bir sızıntıya nazaran bu akım Samsung Galaxy Z Fold 6 ile devam edebilir.

SmartPrix ve etkileyici bir geçmiş performansa sahip olan @OnLeaks iş birliği, Galaxy Z Fold 6’yı gösterdiği argüman edilen görseller yayınladı ve bunlar çok ilham verici gözükmeyen eserler gösteriyor.

Genel tasarım Samsung Galaxy Z Fold 5’e çok benziyor lakin düz kenarları ve daha az kıvrımlı köşeleri sayesinde daha köşeli, kutu gibisi bir görünüme sahip. Bunun düzgün ya da berbat bir değişiklik olup olmadığı şahsî zevkinize bağlı olacaktır, lakin sızıntı kaynağı @Tech_Reve’nin daha evvel beklediğini söylediği “büyük form faktörü değişikliği” olmayacağı rahatlıkla belirtilebilir.

Bu son sızıntı, açıldığında 153,5 x 132,5 x 6,1 mm boyutlarını içerdiğinden, Samsung Galaxy Z Fold 5’in 154,9 x 129,9 x 6,1 mm boyutlarına kıyasla küçük bir form faktörü değişikliği olarak kabul edilebilir. Bu ihmal edilebilir bir fark, fakat Z Fold 6’yı biraz daha kısa ve daha geniş hale getirecek.

Bu farklılık, Samsung Galaxy Z Fold 6’nın kapak ekranının yeni ve daha geniş bir en uzunluk oranına ahenk sağlamak gayesiyle ortaya çıkmış olabilir. Daha evvelki sızıntılar kapak ekranında bu türlü bir değişiklik olabileceğini öneriyordu ve pek çok kullanıcı Z Fold 5’in kapak ekranının biraz fazla dar olduğunu düşündüğünden bu değişikliğin istendiği söylenebilir. Lakin boyutlardaki bu kadar küçük bir fark, en uzunluk oranında manalı bir fark yaratmıyor.

Kapak ekranının boyutu da, Samsung Galaxy Z Fold 6’da 6,4 inçlik bir kapak ekranının beklendiğini söyleyen daha evvelki bir sızıntının tersine, 6,2 inçlik evvelkiyle tıpkı görünüyor. Ayrıyeten daha evvel Galaxy Z Fold 6’nın Z Fold 5’ten daha ince olabileceğini duymuştuk fakat bu son sızıntıya nazaran açıldığında kalınlıkları birebir olacak.

Burada gösterilen ve listelenen başka özelliklerin ve detayların birden fazla da Galaxy Z Fold 5 ile birebir gözüküyor. Buradaki Samsung Galaxy Z Fold 6’da kapak ekranında delikli bir selfie kamerası, ana ekranda bir ekran altı kamera, geride üç lensli bir kamera bulunuyor ve S Pen kalemi için hala bir yuva görülmüyor.

Görünüşe nazaran telefon tıpkı selefi üzere 120 Hz yenileme suratına sahip 7,6 inçlik katlanabilir bir ekrana sahip, lakin 2.600 nitlik tepe parlaklıkla daha da parlaklaşacağı ve Samsung Galaxy S24 serisiyle eşleşeceği tez ediliyor. Kamera tarafında da bir değişiklik olmayacağı, yani 50MP ana kamera, 12MP ultra geniş kamera ve 3x optik yakınlaştırma sunan 10MP telefoto kameranın yanı sıra 10MP delikli kamera ve 4MP ekran altı kamera kullanılacağı söyleniyor. Pil boyutunun ve şarj suratlarının da, Galaxy Z Fold 6 için öbür yerlerde söylentilere mevzu olan 4.600mAh pil yerine, 4.400mAh ve 25W olan geçen yılın modeliyle eşleştiği tez ediliyor.

Yine de iç donanım kısmında kayda kıymet değişiklikler olabilir. Bu sızıntıya nazaran Galaxy Z Fold 6, şaşırtan olmayan bir biçimde Snapdragon 8 Gen 3 çip setine sahip olacak ve ayrıyeten 16 GB’a kadar RAM’e sahip olacağı söyleniyor, fakat depolama alanı bir kere daha 1 TB ile sonla olabilir.

Comments are closed.