fallout-dizisini-begenenlere-guzel-habergeldi-fallout-2-donem-geliyor-AfUWLkkz.jpg

Fallout dizisini beğenenlere güzel haber geldi! Fallout 2. dönem geliyor

Geçtiğimiz hafta Amazon Prime Görüntü’de gösterime giren Fallout dizisi, yüzde 94 Rotten Tomateos puanıyla hem eleştirmenler hem de izleyiciler tarafından epey olumlu yorumlar aldı. Üretimciler da bunun farkında olacak ki hiç vakit kaybetmeden dizinin 2. dönemi için şimdiden onayı aldı.

Esasında dizinin 2. dönem onayını almasının sebebi olumlu tenkitler değil. Bu durum her ne kadar izleyiciler için heyecan verici olsa da birinci dönemin yayınlanmasından saatler evvel Variety, Fallout’un ikinci dönemi için 25 milyon dolarlık Kaliforniya vergi kredisi alındığını aslında bildirmişti. Yani bu da demek oluyor ki üretimciler dizinin başarılı olacağını aslında biliyordu.

Bu yazımız da ilginizi çekebilir: Fallout dizisi konusu nedir? Kıyamet sonrası Los Angeles!

Amazon, Perşembe günü yaptığı basın açıklamasında Fallout’un Prime Video’daki birinci 4 gününde servisin en çok izlenen birinci üç imali ortasında yer aldığını söyledi. Dahası dizi, Rings of Power’dan bu yana dünya çapında en çok izlenen Prime Görüntü orjinal dizisi oldu.

Dizinin yapımcıları/yaratıcıları Cenevre Robertson-Dworet ve Graham Wagner’in gelecek dönem için geri dönecekleri de onaylandı. Jonah Nolan ve Lisa Joy ise yönetici üretimciler olarak geri dönüyorlar, ancak bu yazı yazıldığı esnada Nolan’ın bundan sonra kaç kısım yöneteceği belirsizliğini koruyor.

Aşağıda Amazon MGM, Nolan, Robertston-Dworet ve Wagner’in yenilemeye ait açıklamalarına göz atabilirsiniz:

“Dünyayı Büyüledi”

Amazon MGM Stüdyoları Başkanı Jennifer Salke: “Jonah, Lisa, Cenevre ve Graham, bu çığır açan, çılgın şovla dünyayı büyüledi. Bu ikonik görüntü oyununun hayranları için çıta epey yüksekti ve şu ana kadar seriye milyonlarca yeni hayran kazandırarak beklentilerini aşmış görünüyoruz. Ella Purnell, Aaron Moten, Walton Goggins ve Kyle MacLachlan’ın liderliğindeki takım onu parkın dışına çıkardı! Gösteriyi bize ulaştırdıkları için Jonah, Lisa ve Bethesda’daki arkadaşlarımıza, ayrıyeten dizi sorumlusu olarak ortamıza katıldıkları için Cenevre ve Graham’a teşekkür etmek istiyoruz. Yalnızca bir hafta sonra ikinci dönemi duyurmaktan ve izleyicileri Fallout’un gerçeküstü dünyasının daha da ötesine götürmekten büyük heyecan duyuyoruz.”

“Sabırsızlanıyoruz”

Jonah Nolan ve Lisa Joy: “İnanılmaz derecede başarılı program yapımcılarımız Cenevre ve Graham’a, mükemmel takımımıza, Todd ve James’e ve Bethesda’daki tüm efsanelere ve inanılmaz katkıları için Jen, Vernon ve Amazon’daki harika gruba övgüler olsun. Bu şova takviye. Dünyayı tekrar havaya uçurmak için sabırsızlanıyoruz.”

“Ciddi Meseleleri Ele Alan Bir Dizi”

Cenevre Robertson-Dworet ve Graham Wagner: “Vay canına. Jonah, Kilter, Bethesda ve Amazon’a, günümüzde toplumun en önemli problemleri olan yamyamlık, ensest üzere önemli sıkıntıları ele alan bir dizi yapma yüreğini gösterdikleri için teşekkür ederiz. Gelmek için daha fazla!”

“Parçası Olduğumuz En Süper Projelerden Biriydi”

Todd Howard, Baş Üretimci, Bethesda Game Studios: “Bu şimdiye kadar kesimi olduğumuz en süper projelerden biriydi. Jonah ve takımı inanılmaz bir iş çıkardılar ve yalnızca diziye gelen reaksiyonlardan değil, birebir vakitte bu mükemmel beşerlerle daha da fazla çalışabildiğimiz için çok memnunuz.”

Fallout 2. dönemde neler olacak?

Yapımcılar ikinci dönem hakkında neler göreceğimizle ilgili şimdi bir açıklama yapmadı. Fakat diziyi izleyenler bilecektir; birinci dönemin sonunda ana karakterlerin bir sonraki seyahatlerinin nereye olacağına dair çok net bir ipucu var. Münasebetiyle şimdi birinci dönemi izlemediyseniz aşağıdaki metnin spoiler içerdiğini belirtelim.

Birinci dönemin son sahnelerinde, Hank MacLean bombalanmış bir Las Vegas’a benzeyen bir kentin kenarında duruyor. Daha sonra jenerik akarken, üzerinde “Muhteşem New Vegas’a Beğenilen Geldiniz” yazan bir tabela görüyoruz. Yani bunun manası, 2. dönemde serinin en sevilen oyunlarından biri olan Fallout: New Vegas‘ı göreceğimiz…

Comments are closed.