facebooka-bu-bildigin-tiktok-dedirten-bir-goruntu-oynatici-geldi-TBi3eld9.jpg

Facebook’a “Bu Bildiğin TikTok” Dedirten Bir Görüntü Oynatıcı Geldi

Sosyal medya devi Meta, Facebook için yeni bir özellik yayımladığını açıkladı. Bu yeni özellik, uygulamanın video oynatıcısını dikkat cazip bir biçimde değiştiriyor. Kullanıcılar artık, TikTok’a çok emsal bir tecrübe yaşayacaklar.

Facebook taşınabilir uygulamasının yeni görüntü oynatıcısı, varsayılan olarak dikey görüntü formatında çalışacak. Lakin geniş ölçülü görüntüleri yatay durumda izlemek de mümkün olacak. Dikey durumda ekranın sağ alt kısmına bakan kullanıcı, TikTok’ta olduğu üzere birtakım butonlar görecek. Yatay kullanım modunda ise daha çok YouTube’a emsal bir tecrübe sunulacak.

Facebook’un yeni görüntü oynatıcısı bu türlü görünüyor:

Facebook uygulamasındaki görüntü oynatıcı, uzun vakittir bir değişim yaşamıyordu. Yeni görüntü oynatıcı, TikTok’a benzerliğini farklı tuttuğumuz vakit bile daha âlâ bir tecrübe sunacak üzere görünüyor.

Meta’nın yaptığı açıklamaya nazaran Facebook’un yeni görüntü oynatıcısı, iOS ve Android ekosistemindeki tüm kullanıcılara ulaşacak. Lakin bunun ne vakit gerçekleşeceği tam olarak net değil. Şirket, yeni görüntü oynatıcının evvel ABD ve Kanada’daki kullanıcılara ulaşacağını, akabinde da kademeli olarak tüm kullanıcılara sunulacağını söyledi. Yani Facebook’un yeni görüntü oynatıcısı için bir müddet daha beklemek zorunda kalabilirsiniz.

Comments are closed.