espor-ekibi-yoneticisi-olacagimiz-esports-manager-2024-duyuruldu-Pc51DSNX.jpg

Espor Ekibi Yöneticisi Olacağımız “ESports Manager 2024” Duyuruldu

Futbol kulübü idaresi kelam konusu olduğunda hepimizin aklına gelen tek bir oyun serisi var: Football Manager serisi. Espor ekiplerinin idaresi için de benzeri oyunlar geliştiriliyor olsa da, esporun içindeki farklı oyun çeşitlerinden ötürü şimdiye kadar çok kapsamlı bir oyun görememiştik. Esports Manager 2024 isimli oyun, bu durumu değiştirebileceğine inanıyor. Oyunun resmî X hesabı ile birlikte oyun da duyurulmuş oldu.

Menajerlik oyunlarının Palworld’ü mü bu?

Oyunun hem logosu, hem kapak görseli hem de paylaşılan arayüzü Football Manager serisini andırıyor. Hatta yazı fontları da epeyce benzeri seçilmiş durumda. O denli ki arayüze ve kapağa bakınca “Helal olsun Sports Interactive, burayı da boş bırakmamış.” diyebilirsiniz lakin bu oyunun imalcisi, Neurona Games isimli bir firma. Firmanın geçmişinde ise öbür hiçbir oyun bulunmuyor. X’te yer alan kullanıcı isimleri ise geçmişte firmanın misal bir oyun yapmaya çalışmış olabileceğini düşündürüyor. 

Oyunun Steam sayfasına baktığımızda ise Esports Manager 2024’te, var olan 100’den fazla lisanslı ekipten birinin başına geçebileceğimiz üzere kendi kadromuzu da kurabileceğimizi görüyoruz. Gerçek oyuncularla gerçek tertiplere katılabiliyoruz. Oyunda şimdilik sadece bir CS:GO kadrosu kurabiliyoruz. Takımımıza yeni oyuncular katabiliyor, var olan oyuncularımızı geliştiriyor, bir yandan da grubun finansal idaresini de üstlenmiş oluyoruz. Ayrıyeten çeşitli tertipleri kazanmak için çaba ediyoruz. 

Oyunun şu anda belirli bir çıkış tarihi bulunmuyor. 

Comments are closed.