en-ince-katlanabilir-vivo-x-fold-3-lansman-oncesi-ortaya-cikti-mMf3tWUc.jpg

En ince katlanabilir! vivo X Fold 3, lansman öncesi ortaya çıktı 

vivo X Fold 3 katlanabilir modelin bu ay sonunda resmi olarak görücüye çıkması bekleniyor. Bir müddettir sızıntılarla gündemde kalan aygıtın tüm teknik özellikleri ise gün yüzüne çıktı. Çin’den gelen bilgilere nazaran X Fold 3; piyasadaki en ince ve en hafif katlanabilir ekranlı telefon olmayı hedefliyor.

vivo X Fold 3 özellikleri sızdırıldı

X Fold 3; 2748 x 1172 çözünürlüğe ve LTPO teknolojisine sahip 6,53 inçlik dış ekrana sahip olacak. Bu ekran kristal-seramik cam ile korunacak. Aygıt açıldığında ise 2480 x 2200 çözünürlüğe ve 120Hz yenileme suratına sahip 8,03 inçlik iç ekran ortaya çıkacak. Bu esnek AMOLED panel 3000 nit’e kadar parlaklığı destekleyecek.

Sızıntı, vivo X Fold 3’ün Snapdragon 8 Gen 2 yonga setinden güç alacağını ortaya koydu. Lakin RAM ve depolama seçenekleriyle ilgili detaylar şimdi bilinmeyen. Ayrıyeten muhtemelen 80W süratli şarj takviyesine sahip 5700mAh bataryadan beslenecek.

Kamera cephesinde ise her iki ekranda 32 Megapiksel selfie kamerası uzunluk gösteriyor. Üçlü art kamera sisteminde ise 50 Megapiksel ana, 50 Megapiksel ultra geniş ve 40x dijital zoom özellikli 50 Megapiksel telefoto lens olacak.

220-230 gram yüküyle da piyasanın en ince katlanabilir aygıtı olmak istiyor. Şu anda bu unvan 231 gram tartı ile Honor Magic V2’ye ilişkin. Yazılımda Android 13 tabanlı Funtouch OS ile gelecek. Lakin vivo’nun dört yıl boyunca Android güncellemesi vermesi bekleniyor.

Bu ay içinde vivo Pad 3 Pro tablet ile birlikte X Fold 3 serisinin tanıtılması bekleniyor. Üstün özellikleri ve yenilikçi katlanabilir dizaynıyla X Fold 3, şimdiye kadarki en cazip katlanabilir telefonlardan biri olma potansiyeline sahip.

Comments are closed.