en-guzel-ps3-oyunlarini-listeledik-nostalji-yasamak-isteyenler-buraya-hLybXYti.jpg

En güzel PS3 oyunlarını listeledik! Nostalji yaşamak isteyenler buraya

İçindekiler

  1. 1. The Last of Us
  2. 2. Dark Souls
  3. 3. GTA 5
  4. 4. Portal 2
  5. 5. Mass Effect 2
  6. 6. Red Dead Redemption
  7. 7. BioShock

Geçmişe dönüp baktığımızda, birçok PS3 oyunu günümüz oyunlarının adet yol haritasını oluşturdu. PlayStation 3’ün pek de yeterli bir başlangıç yapmadığı yanlışsız, lakin geliştiriciler o vakit için çok güçlü olan bu sistemle gerçek klasikler yarattı.

İşte o klasiklere tekrar dönüp nostalji hissini yaşamak için PS3’ün dayanılmaz oyun kütüphanesine bugün geri dönüyoruz. İster tozlu raflardan eski konsolunuzu çıkarmayı planlıyor olun, ister PS5’te bulut üzerinden birkaçını oynamayı planlıyor olun elinizde hangi alternatiflerin olduğunu görmek için hazırladığımız listeye katiyen göz atmalısınız.

1. The Last of Us

PS3’ün en yeterli oyununun ömrünün sonlarına hakikat çıkması çok yerinde bir karar. AAA oyunların o jenerasyonda geldiği noktanın doruk noktası olan bu oyun, etkileyici, ustalıkla hazırlanmış bir kıssaya sahip başyapıt. Oyuncuyu hoş bir halde hayata geçirilmiş, incelikli, ziyadesiyle inandırıcı bir dünyaya bırakan The Last of Us, hayatta kalmak için gerekli araçları sağlıyor, fakat hiçbir vakit nitekim yetecek kadar fazla araç sunmuyor.

2. Dark Souls

Dark Souls’un zorluğu hakkında söylenenleri unutun. Hakikaten oyunun içine girmiş olanlar, zorluğun oyunun yalnızca küçük bir modülü olduğunu, eşsiz derecede tatmin edici etkileşimlere ve muazzam derinliğe giden bir yol sağladığını bilirler. Dark Souls dünyası size hiçbir şeyi kepçeyle vermez ve dikkatsizliğinizi asla affetmez.

3. GTA 5

Muhtemelen Grand Theft Auto’nun üç boyutlu hale gelmesinden bu yana geçirdiği en büyük evrim olan GTA 5, seriyi hep eksiksiz kılan şeylerin temelini alıyor ve yeni, daha ihtimamlı ve geliştirilmiş bir yapıyla tekrar yaratıyor. Üç kahramanlı kurgu, karakterleri çeşitlendirmekten çok lakin çok daha fazlasını yapıyor ve üç farklı öykü oyuncunun denetimi altında dönüp dururken sofistike bir dramatik ironiye dönüşüyor.

4. Portal 2

Orijinal Portal, 2 ila 3 saatlik kısa oyun müddetinde mekaniklerinden son damlasına kadar yararlanan, içinde karanlık bir mizah barındıran, yalın ve akıl almaz bir bulmaca oyunuydu. Portal 2 ise bu temelleri alarak kusursuz bir biçimde geliştiriyor. Dahası, bunların üstüne 2 oyunculu olağanüstü bir co-op da eklediğinizde, oyun tarihinin en yeterli bulmaca oyunlarından biri ortaya çıkıyor.

5. Mass Effect 2

Mass Effect 2’deki her şeyi deneyimlemek sahiden büyük bir zevk. Oyun, Shepard’ı öldürerek ve Normandy’yi kesimlere ayırarak argümanlı bir başlangıç yapıyor. Geri kalanında her şey size bağlı. Miranda’nın mı yoksa Jack’in mi tarafındasınız? Mürettebatınızı Koleksiyonculardan kurtarabilecek misiniz? İntihar vazifesinde kimi feda edeceksiniz? Tüm bunlar, kahraman olmanın iniş ve çıkışlarını hakikaten aktaran mükemmel, bağımsız bir kıssaya katkıda bulunuyor.

6. Red Dead Redemption

GTA’nın San Andreas’ı daha ağır ayrıntılara sahip bir dünya olsa da Red Dead’in konseptinde ve öyküsünde daha uygun olan kimi taraflar var. Çok az oyun böylesine görkemli bir vakit ve yer duygusu yaratabilir. Engebeli görünümler içindeki tüm hareketleriniz ve etkileşimleriniz mana kazanıyor ve John Marsden’in adaletsizlik ve kaybıyla ilgili şiddetli kıssası için kusursuz bir taban oluşturuyor.

7. BioShock

PS3’ün BioShock’a gelmesini uzun müddet bekledik, lakin katiyen buna değdi. O kuşağın nitekim çığır açan birinci AAA oyunu olan BioShock, oyun derinliği, dünya tasarımı, atmosfer ve kıssa anlatımıyla başka pek çok geliştiricinin sonraki yedi yıl boyunca çaresizce ulaşmaya çalıştığı standartları belirledi. Hala eşsiz olan açılış sekansından itibaren, BioShock’un kendisinden evvel gelen tüm oyunlardan farklı olduğu açıkça ortada. Rapture üzere bir dünyanın eksiksiz ve uyumlu bir halde yaratılması başlı başına büyük bir muvaffakiyet. Ayrıyeten zorlayıcı, daima artan RPG-shooter aksiyonunu bu dünyanın inandırıcılığını ve sürükleyiciliğini daha da artırıyor.

Bu yazılarımız da ilginizi çekebilir:

2024’te Oynanabilecek En Düzgün Futbol Oyunları – Futbol Tutkunları Buraya!

En uygun öykülü görüntü oyunları (2024): Sıkı senaryoya sahip 8 oyun

En yeterli endişe oyunları 2024 – “Ben korkmam” diyenleri bile tir tir titretecek

En güzel FPS oyunları 2024: Tüm geriliminizi atacağınız en âlâ FPS oyunlarını listeledik

En âlâ multiplayer oyunları: Arkadaşlarınızla doyasıya eğleneceğiniz en âlâ multiplayer oyunları

En âlâ açık dünya oyunları 2024! Birbirinden keyifli tanınan açık dünya oyunlar

En güzel ücretsiz oyunlar: Ücretsiz oynayabileceğiniz harika oyunlar

En yeterli 10 savaş oyunu (2024 şimdiki liste)

2024’ün en düzgün Roblox oyunları! Yaratıcı, eğlenceli, sürükleyici

2024’ün en âlâ strateji oyunları! Birbirinden güzel 8 oyunu listeledik

En uygun PC oyunları (2024 şimdiki liste)

2024 Yılında Oynayabileceğiniz En Uygun Taşınabilir Oyunlar

2024’te oynayabileceğiniz en güzel Playstation 4 oyunları

İnternet olmadan oynayabileceğiniz en âlâ taşınabilir oyunlar

Comments are closed.