en-duzgun-parasiz-oyunlar-ucretsiz-oynayabileceginiz-kusursuz-oyunlar-BYWwdf7M.jpg

En düzgün parasız oyunlar: Ücretsiz oynayabileceğiniz kusursuz oyunlar

İçindekiler

  1. Bedava Oyunlar
  2. 1. KONUTA Online
  3. 2. Destiny 2
  4. 3. Warzone 2
  5. 4. League of Legends
  6. 5. Path of Exile
  7. 6. StarCraft II
  8. 7. Crusader Kings II
  9. 8. Roblox

Steam oyun dağıtım servisinin Türk oyunculara dolar üzerinden oyun satma kararı, oyun fiyatlarında kıymetli bir yükselişe neden oldu. Üstelik kimi üretimciler oyunların Türkiye fiyatını özel olarak ayarlama zahmetine girmediği için Steam bu oyunların Türkiye fiyatını da otomatik olarak ABD fiyatıyla eşitledi. Bu nedenle artık birden fazla oyun bizden dolarla fiyat isterken kimi oyunlar ABD oyuncuları için belirlenmiş, dolar üzerinden %30-40 daha yüksek fiyatlara karşımıza çıkıyor.

Ancak bu olumsuz durum karşısında hala Türk oyuncularının işini kolaylaştıracak bir ayrıntı var: Parasız oyunlar.

Bedava Oyunlar

Piyasada o denli fiyatsız oyunlar var ki, AAA oyunları kalitesinde içeriğe sahipler ve oyunculara onlarca ve bazen yüzlerce saat kaliteli bir oyun tecrübesi vadediyor. Biz de en hoş fiyatsız oyunlar konusunda bir araştırma yaptık. İşte listemiz:

1. MESKENE Online

EVE Online, CCP Games tarafından geliştirilen ve 2003 yılında piyasaya sürülen uzay temalı bir MMORPG olan KONUTA Online, 2-3 yılda bir hem grafik yapısına hem de içeriğine güncelleme alan, çok beğenilen bir oyun. Bu epik cihan, oyunculara tek bir galaksi içinde serbestçe keşif yapma, ticaret yapma, savaşa katılma ve siyaset oluşturma özgürlüğü sunuyor. Oyuncular, kendi uzay gemilerini tasarlayabiliyor, MESKENE dünyasındaki politik güç sistemi içinde vazifeler alıp yükselebilir ve büyük uzay savaşlarına da katılabilirler.

Oyunun oyuncu yönlendirmeli iktisadı, onu öbür oyunlardan farklı kılıyor. Yani oyunda elde ettiğiniz loot modüllerini, NPC tüccarlara değil, gerçek oyunculara satmak durumundasınız. Oyun içinde çok ayrıntılı bir üretim sistemi yer aldığından, her tıp malın da bir alıcısı bulunuyor. Lakin fiyatlar gerçek bir borsada olduğu üzere, gerçek alıcıların ve satıcıların durumuna nazaran vakitle dalgalanıyor.

Oyunu fiyatsız olarak çok doyurucu bir biçimde oynayabilirsiniz lakin belli yetenekleri elde etmek yahut yeni DLC’leri edinmek için oyun sizden abonelik fiyatı istiyor. Tekrar de hatırlatalım, fiyat ödemek isteyebileceğiniz düzeye gelene kadar KONUTA Online’da yüzlerce saatlik oyun müddetiniz var.

2. Destiny 2

Destiny 2, Bungie tarafından geliştirilen ve 2017’de yayımlanan, FPS çeşidinde bir MMO oyunu. Oyuncular, kendilerine has sınıfları ve güçlü yetenekleri olan Gardiyanları denetim ederken uzak gelecekteki bir bilim kurgu cihanında çeşitli vazifeleri tamamlıyor ve güçlü düşmanlara karşı savaşıyorlar. Oyunda dinamik çok oyunculu modlar, güçlü PvE içerikleri ve güçlü bir kıssa bulunuyor.

Sürekli olarak güncellenen içerikleri ve genişleme paketleriyle Destiny 2, oyunculara daima bir keşif ve gelişim tecrübesi sunuyor. Güçlü grafikleri, etkileyici atmosferi ve oynanabilirliğiyle Destiny 2, hem tek oyunculu hem de çok oyunculu oyun sevenlere hitap eden kapsamlı bir aksiyon tecrübesi sunuyorken, fiyatsız olarak sunduğu içerikle de oyuncuları memnun ediyor. Dileyen oyuncular kimi özellikleri açmak ve yeni DLC’lere ulaşmak için ödeme yapabiliyor.

3. Warzone 2

Warzone 2, 2022’de piyasaya sürülen ve milyonlarca oyuncuyu kendine hayran bırakan Warzone’un devamı olan FPS stili bir MMO / Battle Royale oyunu. Birebir vakitte Çağdaş Warfare 2’nin de devamı olarak kabul edilen oyunu Infinity Ward ve Raven Software geliştirdi. Fiyatsız oynanan oyuna PlayStation 4, PlayStation 5, Xbox One, Xbox Series X/S ve PC platformlarından erişebilirsiniz.

4. League of Legends

Kısaca LoL olarak bilinen League of Legends, dünya çapında milyonlarca oyuncusu bulunan fiyatsız ve çevrimiçi bir strateji oyunu. İki ekip, her biri 5 şampiyonla, Nexus ismi verilen üssü yok etmek için uğraş eder. Oyuncular, her şampiyonun kendine has yeteneklerini kullanarak rakiplerini yenmek zorundayken, kendi üslerini de korumak durumundadır. LoL, daima güncellenen yeni şampiyonlar, oyun modları ve etkinliklerle her vakit taze ve heyecan verici bir oyun tecrübesi sunması nedeniyle çok sevilen bir oyun olmaya devam ediyor. Oyunun müziklerinin başka bir fanatik kitlesi bulunuyor.

5. Path of Exile

Şu sıralar ikincisi de duyurulan Path Of Exile çok sevilen ve geniş bir oyuncu kitlesi bulunan, Diablo gibisi bir online MMORPG oyunudur. Grinding Gear Games tarafından geliştirilen ve 2013 yılında piyasaya sürülen fiyatsız oyun, karanlık bir fantezi dünyasında geçiyor ve oyun boyunca sürgün edilmiş bir kahramanı denetim ediyorsunuz. Oyunun hedefi, kadim bir tanrıyı yenmek için çeşitli vazifeleri tamamlamak ve karakterinizi geliştirmek… Lakin bunun için çok sayıda düşmanla savaşacak, sayısız loot toplayacak, craft ve ticaret yaparak güçlü düşmanlara karşı yeni yetenekler ve silahlar elde edeceksiniz.

6. StarCraft II

StarCraft II, Blizzard Entertainment tarafından geliştirilen ve 2010 yılında piyasaya sürülen, gerçek vakitli strateji tipinde bir görüntü oyunu. Kısa müddet evvel “ücretsiz” hale dönüştürülen oyunda hem tek oyunculu hem de çok oyunculu modlara erişebiliyorsunuz. Oyun, Terran, Zerg ve Protoss isminde üç farklı ırkın galaksi hakimiyeti için çabasını bahis alıyor. Her ırkın kendine has ünite ve binaları, farklı oyun stilleri ve stratejileri bulunuyor.

StarCraft II, lansmanından bu yana büyük bir muvaffakiyet elde etti ve milyonlarca oyuncuya ulaştı. Oyun, birçok mükafata layık görüldü ve e-spor dünyasında en tanınan oyunlardan biri haline geldi. StarCraft II’nin etkin bir oyuncu topluluğu bulunuyor ve yeni içerikler ve güncellemeler hala yayınlanıyor. Birtakım ayrıntılı özelliklere ve yeni içeriklere ulaşmak için fiyat ödemek gerekebiliyor.

7. Crusader Kings II

Eğer çok ayrıntılı ve derin strateji oyunlarını seviyorsanız, “Büyük Strateji” olarak tanımlanmış Crusader Kings II sizi ziyadesiyle tatmin edecektir. “Grand Strategy” cinsinin en değerli oyunu olan Crusader Kings serisinin ikinci oyununu fiyatsız olarak da oynayabilirsiniz.

Crusader Kings 2, aslında Orta Çağ Avrupa’sında geçen bir hanedanlık simülasyonudur. Oyun boyunca hem başka devletlerle münasebetlerini yönetip gerektiğinde savaşa giderken, birebir vakitte çocuklarınızı evlendirmeli, lordlarınıza sarayda yahut saray dışında misyonlar vermeli, ekonomizi gözetmeli, gerektiğinde tahtınıza göz diken büyümüş prenslerinizin hırslarını bastırmalısınız. Oyun boyunca,1066’dan 1453’e kadar uzanan bir tarih diliminde, bir hanedanı yönetmek zorundasınız. Hanedan üyelerinin her birinin kendine has kişilikleri, marifetleri ve istekleri vardır. Bu karakterleri yönetmek, oyunun en kıymetli zorluklarından biridir.

Crusader Kings 2, karmaşık ve derin bir oyun. Ustalaşmak vakit ve emek istiyor lakin ancak, bu emek karşılığında, son derece tatmin edici bir oyun tecrübesi sunuyor.

8. Roblox

Roblox aslında tek bir oyun değil, oyunculara yaratıcılıklarını geliştirme imkanı veren tanınan ve fiyatsız bir oyun platformu. Roblox’ta hergün milyonlarca oyuncu birbirleriyle etkileşime girerken kendi oyunlarını yaratabiliyor. 2006 yılında kurulan Roblox, 10 yaş ve üzeri çocuklar için ülkü bir ortam sunarken platformda her zevke hitap eden oyunlar sunuyor. Platformda rol yapma, macera, simülasyon, bulmaca üzere oyunlar bulunuyor. Roblox’ta ayrıyeten kendi oyunlarınızı tasarlayabilir ve başka oyuncularla paylaşabilirsiniz. Roblox, yaratıcılığınızı ve hayal gücünüzü kullanarak eğlenmek için cazip bir oyun platformu.

Comments are closed.