en-duzgun-multiplayer-oyunlari-arkadaslarinizla-doyasiya-egleneceginiz-en-uygun-multiplayer-oyunlari-xVQebHyG.jpg

En düzgün multiplayer oyunları: Arkadaşlarınızla doyasıya eğleneceğiniz en uygun multiplayer oyunları

İçindekiler

  1. En Uygun Multiplayer Oyunlar (2024)
  2. 1. Grand Theft Auto Online
  3. 2. League Of Legends
  4. 3. Valorant
  5. 4. Rainbow Six Siege
  6. 5. Fortnite
  7. 6. Sea Of Thieves
  8. 7. Hunt: Showdown

Arkadaşlarınızla keyifli anlar geçirmenin en eğlenceli yollarından biri, mutlaka birlikte oynayacağınız eğlenceli bir multiplayer oyun bulmaktır. Lakin piyasada uygunuyla kötüsüyle o kadar çok oyun var ki insan seçim yaparken zorlanabiliyor. Siz de hangi oyunu oynayacağına karar veremeyenlerdenseniz; hiç endişelenmeyin. Çünkü sizler için en yeterli multiplayer oyunlardan oluşan muazzam bir liste hazırladık.

En Yeterli Multiplayer Oyunlar (2024)

İşte oynarken hem eğlendirecek hem de pek çok unutulmaz anı biriktirmenizi sağlayacak oyunlarla dolu listemiz:

1. Grand Theft Auto Online

Grand Theft Auto Online (GTA Online), GTA V’in bir uzantısı olsa da kendi kozmosuna sahip neredeyse farklı bir oyun. İçerisinde vakit geçirebileceğiniz o kadar çok mod ve içerik var ki sıkılmanız çok güç. Soygunlar üzerine konseyi küçük senaryolar, rol yapmak için tasarlanmış sunucular yahut gaza sonuna kadar basabileceğiniz Hot Wheels gibisi pistler bunlardan yalnızca birkaçı.

2. League Of Legends

Oyun tutkunu herkes hayatının bir devrinde katiyen League Of Legends’a girip arkadaşlarıyla bu tecrübesi yaşamıştır. League Of Legends’ı olabildiğince kolay bir biçimde anlatmak gerekirse, 5 kişilik 2 kadro birbirlerinin Nexus’unu yok etmek için savaşıyor.

League Of Legends’ı uygun oynamanın sırrı olabildiğince çok oynamak. Her müsabakada daha da uygun oynuyor, karakterinizi daha gerçek ekipmanlarla donatıyor ve haritaya daha hakim oluyorsunuz. Lakin hiç oynamamış olanların, daha evvel oynamış bir arkadaşıyla oynamasını tavsiye ediyoruz. Çünkü oyunda dik bir öğrenme eğrisi var.

3. Valorant

Valorant, CS:GO’ya benzeyen, fakat ninjalar ve cyborglar içeren taktiksel bir ekip tabanlı nişancı oyunu. Oyun, süratli bir biçimde etrafa sıkarak gidebileceğiniz bir oyun değil.

Başarılı olmak için ekip arkadaşlarınızla uyum kurmalı, âlâ nişan almalı ve favori ajanlarınızda ustalaşmalısınız. Ve elbette sabırlı olmanız da büyük değer arz ediyor.

4. Rainbow Six Siege

Counter-Strike gibisi bu nişancı oyununda her cinste birinci ölen kişi olmak istemiyorsanız, hem taktik yapmalı hem de düzgün nişan almalısınız. Örneğin atak oynayan ekibin ataklarını dikkatlice planlaması ve tıpkı anda birden fazla noktadan odalara girmesi gerekiyor.

Rainbow Six Siege’in temelleri çoğunuza tanıdık gelebilir. Lakin başka oyunlardan farklı olarak her yer yıkılabiliyor ve oyunda farklı yeteneklere sahip birçok karakter sınıfı bulunuyor.

5. Fortnite

Fortnite, canlı servis oyunlarının en doruğu ve bu seviyeyi korumak için elinden geleni yapıyor. Nizamlı oyun içi etkinlikler ve sık sık değişen meta ile Fortnite, oynamaya alıştıktan sonra vazgeçemeyeceğiniz bir oyun.

Epic Games, oyunu toplumsal bir merkeze dönüştürmek için yaptığı son atakla oyunu büsbütün değiştirdi ve “metaverse” vaatlerini yerine getiren birinci görüntü oyunu oldu. Lakin bir yandan savaşırken bir yandan kendinizi korumak için duvarlar örmek hiç de kolay bir iş değil. Bu yüzden Fortnite’ta ustalaşmak istiyorsanız, tahminen de yüzlerce saatinizi vermeniz gerekebilir.

6. Sea Of Thieves

Sea Of Thieves’te temelde korsan olup altın aramak üzere yelken açıyorsunuz. Biraz çocukça görünse de kuzey ışıklarının altında geminizi sürmek ve öteki oyunculara yahut iskeletlere karşı yapacağınız savaşlar son derece zevkli.

Yelkenleri kaldırıp açılarını ayarlamaktan ya da arkadaşlarınızdan teleskoplarıyla ileriyi gözlemelerini istemekten büyük keyif alıyorsunuz. Oyunda her ne kadar misyonlar sizi yönlendiriyor olsa da oyunun en zevkli yanı arkadaşlarınızla yelken açmış başka oyuncuları bulup gemilerine saldırmak ve ganimetlerini çalmak.

7. Hunt: Showdown

Hunt: Showdown, haritada saklanan kötülük dolu bir yapay zekayı avladığınız tansiyon dolu bir FPS oyunu. İşin değişik yanı, öteki gruplar da sizinle birebir düşmanı avlıyor. Ve şayet ölürseniz, ekipmanınızı kalıcı olarak kaybediyorsunuz. Bu oyunu bu kadar güçlü ve nihayetinde bu kadar eğlenceli yapan şey de bu.

Piyasadaki birçok ‘klasik’ battle royale’in bilakis Hunt: Showdown harika ses dizaynıyla kendini rakiplerinden ayırıyor. Uzaktan gelen silah sesleri sizi düşmanın geldiğine dair uyarıyor. Tahta üzerinde ayak sesleri, açılan bir kapının gıcırtısı… Bu küçük ipuçlarına dikkat ederek savaşın galibi olabilirsiniz.

Bu yazılarımız da ilginizi çekebilir:

2024’te Oynanabilecek En Güzel Futbol Oyunları – Futbol Tutkunları Buraya!

En yeterli öykülü görüntü oyunları (2024): Sıkı senaryoya sahip 8 oyun

En güzel dehşet oyunları 2024 – “Ben korkmam” diyenleri bile tir tir titretecek

Comments are closed.