en-l-hayatta-kalma-oyunlari-survival-tipi-sevenlerin-bayilacagi-2024-listesi-zu5lVWUx.jpg

En âlâ hayatta kalma oyunları! Survival tipi sevenlerin bayılacağı 2024 listesi

İçindekiler

  1. 1. Enshrouded
  2. 2. Don’t Starve
  3. 3. Palworld
  4. 4. Rust
  5. 5. Valheim
  6. 6. Minecraft
  7. 7. Frostpunk 1 & 2
  8. 8. ARK: Survival Evolved

En âlâ hayatta kalma oyunlarını listeledik. Görüntü oyun severleri, hayatta kalma cinsini o kadar beğendi ki, bu oyunlarda harcanan vakit, öbür pek çok oyun cinsini geride bırakmaya başlayınca, oyun imalcileri da rotalarını hayatta kalma çeşidine çevirdi. 2024 yılında büyük stüdyolardan yahut bağımsız yapımcılardan, onlarca yeni hayatta kalma oyunu piyasaya çıkacak. Bu cinse yabancıysanız, başlamak için oynayabileceğiniz en hoş oyunlardan bir seçki hazırladık.

1. Enshrouded

2024’ün en büyük sürprizlerinden biri olan Enshrouded, gelmiş geçmiş en âlâ hayatta kalma oyunlarından biri olma yolunda süratle ilerliyor. Bu karanlık fantezi macerasında oyuncular Flameborn rolüne bürünerek bir yandan kendilerine yeni bir hayat kurarken bir yandan da yok etmeleri gereken her tipten devasa düşmanla dolu geniş bir açık dünyayı keşfediyor. Oyuncular 16 bireye kadar co-op oyun modunu da deneyebildikleri oyunda bu güçlü kainatı arkadaşları ile fethetmenin keyfini de yaşayabiliyorlar. RPG ve crafting/hayatta kalma cinslerini birleştiren başarılı bir üretim.

2. Don’t Starve

Don’t Starve’ın elle çizilmiş Tim Burton-vari büyüleyici ve tatliş grafiklerine aldanmayın. Bu, hayatta kalma oyunu son derece karanlık ve gaddar bir yapıya sahip. Tuhaf canavarlarla savaşıp hayatta kalmak için tuzaklar, silahlar yapacak, korunaklı kaleler inşa edecek, yiyecek yemek bulmak için ağaçlara tırmanacaksınız. Esasen isminden aşikâr, oyun boyunca açlıkla sınanıyor olacaksınız. Don’t Starve, vaktinizi ve kaynaklarınızı dikkatli bir halde direktörüz ve permadeath’i öğrenmeniz için gerçek bir oyun. Ne kadar uzun mühlet hayatta kalırsanız, öldüğünüzde kaybedeceğiniz şey o kadar büyük oluyor ve kayıt tuşuyla geri dönebileceğiniz bir nokta da yok.

Reign of Giants genişleme paketi yahut deniz temalı Shipwrecked üzere çok hoş eklentilerle Don’t Starve, aylar geçtikçe genişlemeye, özellikler eklemeye ve daha sürükleyici olmaya devam eden bir oyun.

3. Palworld

4. Rust

Facepunch geliştirdiği hayatta kalma oyununun herkese nazaran olmadığını söylemek yanlış olmaz. Oyun tabiatı gereği son derece kuvvetli ve serttir ve en büyük soru ölüp ölmeyeceğiniz değil, kurtların mı, ayıların mı, devriye gezen helikopterlerin mi yoksa başka oyuncuların mı sizi daha evvel yakalayacağıdır.

Oyunda herkes rastgele olarak bir erkek yahut bayan avatarıyla ve üzerinde hiçbir şey olmadan oyuna giriyor. Bu noktadan sonra çalı çırpı, taş, odun toplayarak kendinize hayatta kalmak için aletler yapmak, kıyafet üretmek, sığınacak bir çatı kurmak zorundasınız. Fakat siz bunları yaparken aç ayılar, kurtlar, hayvanlar ya da elinizdekini çalmak isteyen başka oyuncular da sizin peşinizde olduğundan, işiniz hiç kolay değil.

5. Valheim

Şu anda Steam’de Erken Erişim’de olan Valheim dünyayı kasıp kavuruyor. Oyunda, ruhu 10. İskandinav dünyası olan Valheim’a götürülmüş bir savaşçsınız. Bir savaşta hayatınızı kaybetmişsiniz fakat sıkıntınız dolmamış olacak ki, Valheim’de de sürkeli bir uğraş ve savaş içindesiniz. Bu defa karşınızda canavarlar ve acımsız bir tabiat var. Odin’in kadim rakiplerini öldürmeli ve Valheim’a nizam getirmelisiniz, birebir vakitte son dünyaya ve oradaki ebedi huzura ulaşmaya çalışıyorsunuz. Son derece varlıklı bir içeriği olan oyunu dünya çapında yüz binlerce kişinin oynadığını da hatırlamak gerekiyor.

6. Minecraft

7. Frostpunk 1 & 2

Buz üzere bir dünyada yaşadığınızı düşünün. Dün kürediğiniz karların üzerine bugün iki kat daha fazla kar yağdığını hayal edin. Bu türlü bir dünyada küçük bir insan topluluğunu hayatta tutabilmek için ne yapabilirdiniz? İşte bu oyun o sorunun yanıtını veriyor. Merkezi bir fırının etrafında kurulan küçük konutların ve atölyelerin yardımıyla hayatta kalmaya çalışıp gelişen topluluğunuzu ısıtmaya ve doyurmaya devam ediyorsunuz.

8. ARK: Survival Evolved

Dinazorlarla insanların birebir çağda yaşadığı ve insanların dinazorları avlayarak yahut evcilleştirerek kullandıkları bir oyun olan ARK, çok sayıda oyuncunun heyecanla oynadığı bir hayatta kalma oyunu. Bu acımasız dünyada üssünüzü kurmalı, savunmalarınızı güçlendirmeli ve gelip sizi yemek için pusuda bekleyen dev dinazorlarla ya da rakip klanlarla savaşmak zorundasınız.

Bu yazılarımız da ilginizi çekebilir:

2024’te Oynanabilecek En Âlâ Futbol Oyunları – Futbol Tutkunları Buraya!

En güzel öykülü görüntü oyunları (2024): Sıkı senaryoya sahip 8 oyun

En uygun dehşet oyunları 2024 – “Ben korkmam” diyenleri bile tir tir titretecek

En âlâ FPS oyunları 2024: Tüm geriliminizi atacağınız en âlâ FPS oyunlarını listeledik

En âlâ multiplayer oyunları: Arkadaşlarınızla doyasıya eğleneceğiniz en âlâ multiplayer oyunları

En güzel açık dünya oyunları 2024! Birbirinden keyifli tanınan açık dünya oyunlar

En uygun parasız oyunlar: Ücretsiz oynayabileceğiniz harika oyunlar

En güzel 10 savaş oyunu (2024 şimdiki liste)

2024’ün en âlâ Roblox oyunları! Yaratıcı, eğlenceli, sürükleyici

2024’ün en güzel strateji oyunları! Birbirinden düzgün 8 oyunu listeledik

En güzel PC oyunları (2024 şimdiki liste)

2024 Yılında Oynayabileceğiniz En Yeterli Taşınabilir Oyunlar

2024’te oynayabileceğiniz en düzgün Playstation 4 oyunları

İnternet olmadan oynayabileceğiniz en güzel taşınabilir oyunlar

Comments are closed.