en-l-akilli-telefon-mwc-2024te-aciklandi-iphone-degil-d6lwpBGE.jpg

En âlâ akıllı telefon MWC 2024’te açıklandı (iPhone değil)

Mobil Dünya Kongresi (MWC) 2024 ile birlikte düzenlenen Global Taşınabilir Ödülleri merasiminde, en düzgün akıllı telefon muhakkak oldu. Google, Apple, OnePlus ve Samsung’un yarıştığı final oylamasının sonucunda 2023’ün en uygun aygıtı seçildi.

En uygun akıllı telefon Google Pixel 8 serisi

GLOMO Mükafatları olarak da bilinen Küresel Taşınabilir Mükafatları, taşınabilir teknolojide inovasyonu artırmak hedefiyle her yıl GSMA tarafından düzenleniyor. Bu yılki final ise MWC 2024’te gerçekleştirildi. Buna nazaran En Uygun Akıllı Telefon mükafatını kazanan Google Pixel 8 serisi oldu.

Bu ödül, Google’ın En Uygun Akıllı Telefon kategorisinde kazandığı birinci ödül olarak kayıtlara geçti. Daha evvel Pixel 3; 2019 yılında Night Sight düşük ışık kamera moduyla “En Yeterli Telefon İnovasyonu” mükafatına layık görülmüştü.

Ödül sırasında açıklamada bulunan Google Aygıtlar ve Hizmetler Lider Yardımcısı Rick Osterloh, mükafatı Pixel takımı ismine kabul etti. Osterloh, attığı bir tweet’te grubun uğraşlarını övdü ve mükafatı almaktan onur duyduklarını söyledi.

Google, Pixel 8 ve 8 Pro ile birlikte aygıtlarına tam 7 yıl Android güncellemesi vereceğini açıkladı. Natürel burada kasıt 7 büyük sürüm dayanağı olmayabilir. Örneğin, son büyük sürümü 2027 yılında gelecek Android 18 olabilir ve sonraki 3 yıl boyunca bu sürüme güncelleme takviyesi sunulabilir.

GLOMO mükafatı, Google’ın Pixel satışlarını arttırdığı bir periyotta geliyor. Öte yandan yapay zeka dayanaklı Pixel serisinin kesimde ses getirdiğini de gösteriyor.

Peki siz bu husus hakkında neler düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi aşağıdaki Yorumlar kısmından bizimle paylaşabilirsiniz

Comments are closed.